Cyfrową grę na PSN od teraz łatwiej zwrócić

Sony lekko modyfikuje swoją politykę w tym zakresie.

Cyfrową grę na PSN od teraz łatwiej zwrócić

Bez wielkich fanfar i ogłoszeń Sony zmodyfikowało nieco swoją politykę związaną ze zwrotami gier, kupionych cyfrowo na PlayStation Network. Wciąż nie jest tak dobrze jak na Steamie, ale jest lepiej.

I tak, jeżeli kupicie cyfrową grę w sklepie Sony, a po chwili rozmyślicie się i stwierdzicie, że chcielibyście swoje pieniądze z powrotem, to macie szczęście! W ciągu 14 dni od zakupu zwrotu można dokonać automatycznie pod warunkiem, że gry nie ściągnęliście ani nie zaczęliście streamować.

No Man's Sky Gameplay Trailer | E3 2014 | PS4

Ogranicza to możliwość szybkich zwrotów do bardzo konkretnych przypadków (zapewne głównie omyłkowe zakupy), ale zawsze lepsze to niż nic. Co warte wspomnienia, polityka ta dotyczy nie tylko gier, ale też dodatków i DLC - wg tej samej zasady, jeżeli nie ściągnąłeś - zwrot się należy.

Dodatkowo Sony przewiduje jeszcze jedną procedurę zwrotu, ta jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Dotyczy bowiem gier "wadliwych" - takich, które nie działają lub powodują inne problemy techniczne. Mówi się, że decyzję Sony motywowały w tym aspekcie problemy z Anthemem, który przez pewien czas powodował nieoczekiwane wyłączanie się PS4.

W tego typu sytuacjach ma być również możliwość otrzymania zwrotu.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonypsn
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.