Cyberpunkowy Xbox One X skrywa tajemnicę, czyli kolejne zagadki CD Projekt Red

Strona głównaCyberpunkowy Xbox One X skrywa tajemnicę, czyli kolejne zagadki CD Projekt Red
08.06.2020 14:51
Cyberpunkowy Xbox One X skrywa tajemnicę, czyli kolejne zagadki CD Projekt Red
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

I nie, nie chodzi tutaj o sekret w postaci "niezmierzonych pokładów mocy" konsoli Microsoftu.

bEiZpXiZ

Fani CD Projekt Red (myślę, że z czystym sumieniem można już pisać o fanach firm i korporacji produkujących gry, a nie tylko o fanach, jako osobach zainteresowanych danym tytułem) przyzwyczaili się już, że deweloper z Warszawy lubi różnego rodzaju zagadki i ukryte wiadomości. Słowem: podchody, które mają zaangażować społeczność, a przy okazji wywołać medialny szum.

Xbox One X w Limitowanej Edycji „Cyberpunk 2077” | Xbox

Nie da się ukryć, że taka forma marketingu działa, bo po raz kolejny gracze "chwycili przynętę", tym razem w postaci napisu na limitowanej wersji Xbox One X, a ja – i autorzy innych serwisów – o tym piszą, więc wszystko zdaje się być na swoim miejscu. No, dobrze, a o co chodzi tym razem?

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/gxpdmk/just_received_the_limited_xbox_bundle_which_as/?utm_source=share&utm_medium=web2x

Jak się łatwo domyślić, nie będzie tu za wiele informacji o samej grze (te mamy poznać 25 czerwca), ale sam pomysł jest całkiem ciekawy – oczywiście, jeśli się lubi takie rzeczy. W zeszły piątek do sklepów trafił Xbox One X w limitowanej wersji Cyberpunk 2077, a na jednym z rogów konsoli było napisane "Uniform; Victor; Mike; Echo", co po połączeniu daje nam "UVME", czyli – w wolnym tłumaczeniu – dostajemy "poświeć na mnie światłem UV" ("UV me").

Jako, że przecież każdy z nas ma w domu lampę UV… Okej, znowu zaczynam za bardzo ironizować. Jeden z użytkowników Reddita podzielił się swoim odkryciem i po naświetleniu konsoli pojawił się komunikat "wiele języków, jedna wiadomość", a na końcu było słowo "dziękuję" przetłumaczone na piętnaście języków (jak się zapewne można domyślić, języków, na jakie zostanie przetłumaczona gra). Temat podchwycił również Radek Grabowski, główny manager w dziale PR, który zalinkował do wątku na swoim Twitterze.

No i to w zasadzie tyle. A, no i konsolę można kupić za 1499,99 zł w większości elektromarketów w Polsce (nie, lampa UV nie jest dołączona do zestawu, choć po ujawnieniu tej "tajemnicy" totalnie powinni sprzedawać tę konsolę w taki sposób; w końcu to dalej najzwyklejszy w świecie Xbox One X).

325311549059839964
325311549059905500

Bartek Witoszka