Zmien skórke
Logo Polygamii

Cyberpunk 2077 i 2020 to to samo uniwersum

Twórca systemu raz jeszcze wyjaśnia związek między nim a grą CD Projekt Red.

Jeszcze w lipcu 2017 w wywiadzie dla brytyjskiego Eurogamera Mike Pondmisth – twórca systemu RPG Cyberpunk 2020, na którym bazować będzie gra CD Projekt Red – tłumaczył, jaki jest związek między dwoma dziełami. Wyjaśniał, że on i CD Projekt niejako podzielili się chronologią świata – wszystko, co wydarzyło się w nim do roku 2077 “należy” do Pondsmitha, wszystko, co później – do twórców gry.

Dla przykładu: parę tygodni temu przeglądałem aktualny scenariusz i myślę sobie: „to jest świetne, to jest świetne, a – przy okazji – ten człowiek jest już martwy”. Cały czas musimy wymieniać się takimi informacjami, pracujemy bardzo ciężko nad zachowaniem chronologii i następstwa wydarzeń. Chcemy, by ludzie mieli poczucie, że jest to spójne uniwersum.

Mówił wtedy Pondsmith. A jednak, jak się okazuje, nie wszystkich to przekonało. Po Internecie zaczął jakiś czas temu krążyć fragment cytowanej przez kogoś wypowiedzi twórcy systemu RPG na PAX West, z której miałoby wynikać, że znajduje się on w innej “linii czasowej” niż gra CD Projektu.

Pondmisth postanowił więc udać się na Reddita i raz jeszcze wyjaśnić sytuację. Miejmy nadzieję, że raz na zawsze.

Istnieje nieprawdziwy wywiad krążący po sieci, z którego wynika, że Cyberpunk 2077 i Cyberpunk 2020 znajdują się w oddzielnych liniach czasowych. By to wyjaśnić, piszę TU I TERAZ, że linia czasowa jest ujednolicona i biegnie od Cyberpunka 2013 przez Cyberpunka 2020, Cyberpunka RED i aż po Cyberpunka 2077.

Dodał również, że on i zespół pracujący nad grą spędził ostatnie sześć miesięcy na dogrywaniu różnych szczegółów związanych z rozwojem fikcyjnego świata gry i systemu RPG.

Więcej informacji na ten temat poznać mamy w późniejszym czasie, oczywiście.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lord Bart
Użytkownik

Jasne, a to?
https://www.gry-online.pl/newsroom/cyberpunk-red-bedzie-nowa-edycja-cyberpunk-rpg/z71c0c0

Redzi jak zawsze biorą cudze, sp* to na swoją modłę i odcinają kupony. Ciekawe czy kiedyś będą mieli jaja i zrobią coś oryginalego, bez jechania na cudzej marce?

s.p.
Użytkownik

Nowa edycja. Która wg twórcy jest w tym samym uniwersum. Inne wymysły z gry-online są raczej nie istotne

madoc
Użytkownik

Widzę że robienie adaptacji jest jakąś zbrodnią przeciwko ludzkości.

Aimagylop
Użytkownik

CP2020 i CP 2077 to to samo uniwersum.
Twórcy jednego i drugiego współpracują.comment image

Popularne wpisy

Popularne Gry