Cyberpunk 2077. Empik za pięć 12 podczepia się pod premierę

Zapewne przez zupełny przypadek "Antologia polskiego cyberpunka" ukaże się 10 listopada, a więc na kilka dni przed przełożoną już, ale wcześniej planowaną premierą "Cyberpunk 2077".

Cyberpunk 2077. Empik za pięć 12 podczepia się pod premierę
Adam Bednarek

Może i Empik podczepia się pod zainteresowanie "Cyberpunkiem 2077", ale nie da się ukryć, że wydana przez nich produkcja może być ciekawą przystawką. 

Cyberpunkowa wizja Polski przyszłości: dystopijnej, rządzonej przez korporacje, w której społeczne rozwarstwienie prowadzi do walk między elitami i przestępczym półświatkiem. Czy postęp technologiczny pozwalający ludziom osiągać rzeczy dziś niemożliwe pozbawi ich człowieczeństwa

W projekt zaangażowani są polscy twórcy science-fiction. Teksty Pawła Majki, Łukasza Orbitowskiego, Tobiasza Piątkowskiego, Roberta J. Szmidta i Roberta Wegnera będzie można przeczytać w formie ebooka, ale też posłuchać. 

Historie w audiobooku przeczytali Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Krzysztof Czeczot, Filip Kosior i Grzegorz Pawlak.

A co z papierowym wydaniem? Będzie, ale "na żądanie". 

Na produkcję „Antologia polskiego cyberpunka” składać się będzie pięć odrębnych opowieści. Będą to "Serce Strzygi" Roberta Wengera, "1990" Łukasza Orbitowskiego, "Pastuch" Pawła Majki, "Śmierć Łucznika" Tobiasza Piątkowskiego oraz "Śmierć to nie wszystko" Roberta J. Szmidta.

Całkiem prawdopodobne jest to, że CD Projekt RED swoim przesunięciem premiery "Cyberpunka 2077" popsuł szyki niektórym wydawcom. Kilka dni temu, a dziś na e-bookach, swoją premierę ma "Mrok nad Tokyoramą", rozgrywające się w… 2077 roku. 

Obraz

W tej rzeczywistości żyje Rafał Tymura, Polak o japońskich korzeniach, były żołnierz sił specjalnych, pracujący jako ochroniarz podrzędnego polityka. Gdy ludzie jednego z lokalnych oligarchów mordują jego żonę, Tymura rusza mroczną ścieżką zemsty. Nowa tożsamość, cyborgizacje, zejście do przestępczego półświatka Tokyoramy to środki, które mają zaprowadzić go do celu. Jednak to arena okaże się miejscem, gdzie będzie mógł dokonać zemsty i dowiedzieć się, kto tak naprawdę stoi za morderstwem jego żony

Wcześniejsze opóźnienie "Cyberpunk 2077" przeszkodziło z kolei wydawcy "Cyberpunk. Odrodzenie", bowiem książka miała ukazać się dzień przed premierą Cyberpunk 2077, czyli 15 kwietnia. 

Pod atmosferę święta fanów science-fiction chce się też podczepić wydawca antologii "Fantastyczne opowieści wigilijne": 

Od drogi do Betlejem po drogę ku gwiazdom. Od zaułków warszawskiej Pragi po dziwne obyczaje na odległych planetach. Od cichej nocy po inwazję obcych. Od Świętego Mikołaja po Dziadka Mroza. Od fantasy po cyberpunk i od science fiction po horror

Fantastyczne opowieści wigilijne to antologia świątecznych opowiadań najlepszych zagranicznych i polskich autorów fantastyki. Wśród nich między innymi Orson Scott Card, Joe Haldeman, Connie Willis, Łukasz Orbitowski, Mirosława Sędzikowska i Krzysztof Kochański.

Obraz

Oczywiście być może to wszystko przypadki, ale… trudno w to uwierzyć. Nic dziwnego, że niektórzy chcą popłynąć na fali, jaką będzie "Cyberpunk 2077". Pozostaje mieć nadzieję, że nie są to teksty szykowane z konieczności, tylko coś do tematu wniosą. I nie będą odgrzewanymi kotletami. 

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.