Zmien skórke
Logo Polygamii

Cyberpunk 2077 - co wiemy po pokazach gry na E3?

CD Projekt prezentował grę za zamkniętymi drzwiami.

Podczas targów E3 przedstawiciele mediów mogli zobaczyć przygotowane przez CD Projekt demo Cyberpunka 2077. Około godzinny fragment gry przedstawiał jedno zadanie i prezentował ogólny kształt rozgrywki. Na podstawie relacji różnych zagranicznych serwisów możemy odpowiedzieć na podstawowe pytania na temat gry.

I tak przede wszystkim Cyberpunk 2077, zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, będzie grą rozgrywaną z perspektywy pierwszej osoby. Gracz na początku stworzy od podstaw własną postać, może być to kobieta lub mężczyzna, dostępnych jest też wiele możliwości dopasowania wyglądu bohaterki lub bohatera (co wskazuje na to, że mimo zastosowanej perspektywy będziemy mieli okazję ją lub jego oglądać chociażby w sekwencjach przerywnikowych, dialogach, a może i czasami podczas gry).

Ci, którym udało się zagrać, zwracają także – również tak jak można było oczekiwać – że Cyberpunk 2077 w sekwencjach walki jest strzelanką. Wymiana ognia jest ponoć efektowna, a bronie sprawiają wrażenie satysfakcjonujących (choć tu niektórzy zauważają przytomnie, że z ostateczną oceną warto się wstrzymać do momentu zagrania samemu – tutaj gra prezentowana była przez samych twórców, bez możliwości samodzielnego zagrania).

Oczywiście przy tym na przebieg potyczek wpływ mają używane przez gracza umiejętności i zgromadzone przedmioty. Potwierdzono chociażby obecność w grze swego rodzaju “bullet-time’u” (spowolnienia czasu). Jest też mowa o możliwych elementach skradankowych, choć w tym wypadku demo nastawione było głównie na akcję.

Poza tym gracze mają się spodziewać rzecz jasna mnóstwa innych elementów, charakterystycznych dla CD Projektu. Dialogi są ponoć dobrze napisane i zagrane, z nieoczywistymi opcjami dialogowymi dostępnymi dla gracza. Mówi się także o dużych możliwościach wpływania na fabułę własnymi decyzjami.

Grającym trudno było podczas tej prezentacji oszacować wielkość miasta, wiadomo jednak tyle, że już teraz jest ono przynajmniej na tyle duże, że mógł się w nim odbyć pościg samochodowy. Tak, są pojazdy, można też strzelać podczas jeżdżenia nimi (w prezentowanej sekwencji kierownicę przejmował wtedy towarzyszący graczowi bohater niezależny). Duże wrażenie robiły też tłumy na ulicach, podobno większe i bardziej sugestywne niż w innych podobnych grach.

Ostatecznie więc tak – Cyberpunk 2077 w przynajmniej takim ograniczonym kształcie już istnieje. Jakaś koncepcja gry jest, jest grywalny fragment. A kiedy premiera? CD Projekt trzyma język za zębami, rok 2019 wydaje się więc absolutnie najwcześniejszym możliwym terminem (a bardziej prawdopodobnie można przypuszczać, że będzie to 2020).

Dominik Gąska

Więcej na temat:

12
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
10 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
s.p.
Użytkownik

W tym tempie ja się powoli nastawiam na nextgena

Finear
Użytkownik

to chyba była do przewidzenia? gra powstaje od niecałych 2 lat
a to nie jest ME andromeda lol

s.p.
Użytkownik

a pierwszy trailer 5 lat temu

Finear
Użytkownik

nie, pierwszy trailer pokazali w ten weekend
w 2013 był teaser z wyraźna informacja że gra nie powstaje i jest to projekt na przyszłosc

s.p.
Użytkownik

a teraz jest wyraźna informacją że xbox one i ps4. Także może im to powiedz

Finear
Użytkownik

no i co z tego że jest? jak wyjdzie to pojawi sie na ps4, xbone a jeżeli już beda next geny to też na ps5 i xbox “2”
poki co te konsole nie istnieja wiec jasne ze nie zapowiadaja ich na nie

s.p.
Użytkownik

Czyli nextgen ale nie nextgen… dzięki za rozmowę. Zapamiętam cie

Finear
Użytkownik

w czym widzisz problem?

gra najprawdopodobniej wyjdzie już po premierze next genów ale tych konsol jest oficjalnie nie ma więc zapowiadają na to co jest w tym momencie dostępne

co mieli by innego zrobić?

bezloginu
Użytkownik

bądź jeszcze tak dobry i podaj mi wyniki pierwszych meczy mundialu. dzielimy się 40/60, gdzie 60 to twoja część.

Finear
Użytkownik

ok czyli brak argumentów

thx6

ifene
Użytkownik

Praise Cyber Geralto \o/

EgonBondy
Użytkownik

Popularne wpisy

Popularne Gry