Skórki do CS:GO za 2 mln dolarów. Złodzieje zgarnęli wszystko

CS:GO to nie tylko udana gra, w której można stracić setki, czy tysiące godzin. To też biznes, z którym wiążą się ogromne pieniądze i nie chodzi tu tylko o nagrody związane z turniejami. Skórki potrafią kosztować miliony, a złodzieje już o tym wiedzą.

Counter Strike: Global Offensive
Counter Strike: Global Offensive

22.06.2022 13:16

Fenomen wydawania ogromnych pieniędzy na przedmioty kosmetyczne w grach wideo jest dla wielu osób niezrozumiały. Szczególnie wówczas, gdy mówimy o skórkach, których ceny są astronomiczne. Jeden z graczy CS:GO posiadał w swoim ekwipunku przedmioty o łącznej wartości 2 milionów dolarów. Posiadał, bo dopadli go złodzieje.

O całym zajściu poinformował na Twitterze streamer ohnePixel. Sprawa dotyczy innego gracza Counter Strike'a, który w swoim ekwipunku posiadał siedem skórek AWP Dragon Lore w wersji Souvenir, które według danych z serwisu csgoskins.gg mogą kosztować w zależności od stanu od 20 do 104 tys. dolarów. A to dopiero wstęp do kosztownej kolekcji.

Oprócz wspomnianych skórek do AWP, w ekwipunku okradzionego gracza znalazły się przedmioty związane z nożem Karambit w wersji bez gwiazdek (no-star) oraz #1 Blue Gem Karambit. Łączna cena skradzionych przedmiotów miała przekraczać 2 miliony dolarów.

ohnePixel stara się nagłośnić sprawę tak, aby ekipa odpowiedzialna za CS:GO lub pracownicy Steam zareagowali, dopóki jest na to możliwość. Zdaniem streamera obecnie tylko połowa przedmiotów została sprzedana, podczas gdy druga część ma jeszcze znajdować się na koncie, które przejęli hakerzy i jest jeszcze czas na podjęcie odpowiednich kroków.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.