Crytek zapowiada nową dużą grę

Crytek zapowiada nową dużą grę24.01.2019 17:34
Crytek zapowiada nową dużą grę

Powstanie ona we współpracy z firmą Improbable i wykorzysta jej technologię.

Firma Improbable to firma odpowiedzialna za technologię SpatialOS. Jest to oparte na architekturze rozproszonej rozwiązanie, którego twórcy zapewniają, że pozwala na tworzenie gier multiplayer o skali przewyższającej to, co tradycyjnie robi się na rynku.

Jako przykład może tu posłużyć tworzona przez niezależny zespół Automaton Games gra Mavericks: Proving Grounds. Tytuł ten, oparty na silniku CryEngine i korzystający właśnie ze SpatialOS, pozwalać ma na rozgrywanie bitew pomiędzy nawet tysiącem graczy naraz.

Mavericks Proving Grounds - Teaser Trailer | E3 2018

Można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Cryteka. Firma nie tylko zapewniła, że twórcy korzystający z CryEngine będą mogli swobodnie korzystać z technologii SpatialOS, ale też zapowiedział własną grę, korzystającą z tego rozwiązania.

Podobne oświadczenie wsparcia dla Improbable opublikował dwa tygodnie temu Epic. Obiecał wtedy, że obie firmy przeznaczą łącznie 25 milionów dolarów, aby wspomóc developerów w przejściu na "bardziej otwarte silniki, usługi i ekosystemy.

SpatialOS Gameplay Deep Dive | Take a tour of our tech demo SURVIVAL

Wszystko to jest odpowiedzią na działania Unity Technologies. Na początku tego miesiąca firma wycofała licencje Unity dla Improbable, przez co uniemożliwiła korzystanie z technologii SpatialOS developerom, pracującym na jej silniku.

Od tamtego czasu producent Unity zdążył już zmienić zdanie i przywrócić licencje, ale twórcy konkurencyjnych silników robią co mogą, żeby wyjść na tych będących "bardziej po stronie developerów".

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)