Crytek nie ma problemów z tworzeniem na PS3

Crytek nie ma problemów z tworzeniem na PS314.04.2010 20:31
Crytek nie ma problemów z tworzeniem na PS3
marcindmjqtx

O grymasach Valve pod adresem PS3 pisaliśmy już co najmniej dwa razy. Swoje trzy grosze na temat skomplikowanej architektury konsoli Sony dołożyło również Platinum Games. A jak z ujarzmieniem Cella radzi sobie Crytek, twórcy nadciągającego Crysis 2?

"Nie mamy żadnych problemów z tworzeniem na PS3. Mamy szczęście, że wkroczyliśmy w tę generację troszkę później niż inni. Tworzący pierwsze gry mieli problem, gdy zauważyli jak bardzo  różni się ta maszynka. Poświęciliśmy dużo czasu i wypracowaliśmy sposób, jak się do niej dobrać." - mówi w wywiadzie dla CVG jeden z wysoko postawionych pracowników studia, Carl Jones.

"Na chwilę obecną idzie nam troszkę lepiej na PS3 niż Xboksie 360, ale jestem pewien, iż końcowy produkt będzie co najmniej w pierwszej trójce najładniejszych gier na każdej z platform." - dodaje.

Czyli co, można? Jak pokazuje przykład Crysis 2 tak. Wystarczy odrobina chęci i odpowiednie przygotowanie.  Kiedy na jedno i drugie zbierze się uparciuchom pokroju twórców Hal-Life'a? Pogłoski wskazują, że pierwszą jaskółką zwiastującą nadchodzącą zmianę nastawienia może być Portal 2.

[via CVG]

Piotr Bajda

326920441241823511
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)