Crytek kupiło Free Radical by zaistnieć na konsolach

Losowi brytyjskiego dewelopera Free Radical poświęciłem już kilka wpisów, ale dopiero teraz mam pewność, że ekipa trafiła w dobre ręce. No może raczej pozostałości dawnej ekipy, bo Crytek UK liczy obecnie 42 osoby. Najważniejsze jednak, że Crytek kupił studio, by przyśpieszyć swoje plany wejścia na konsolowy rynek, z czym firma nosiła się od jakiegoś czasu choćby ze względu na ogromne piractwo na PC. Cevat Yerli, CEO i prezes Crytek, mówi o tym tak:

Crytek kupiło Free Radical by zaistnieć na konsolach
marcindmjqtx

11.02.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zawsze planowaliśmy wejście na konsolowy rynek i było to częścią naszej strategii jeszcze przed przejęciem. Ten krok powinien nas doprowadzić szybciej do celu jakim jest tworzenie świetnej jakości gier na konsole. Zanim Free Radical trafiła pod skrzydła windykatora pracowała nad Time Splitters 4. Yerli nie mówi jednak, czy projekt ten będzie kontynuowany.

W tym momencie rozważamy wszelkie ewentualności i nic jeszcze nie zdecydowaliśmy. Pewne jest jedno, nowe gry od Free Radical czyli już Crytek UK powstawać będą na silniku Cry Engine. Wypada się jednak cieszyć, bo forma nadal tworzyć będzie gry, a istniało spore ryzyko, że zostanie sprzedana w częściach i po prostu się rozpadnie.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościcrytekcrytek uk
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.