Crytek kupiło Free Radical by zaistnieć na konsolach

Crytek kupiło Free Radical by zaistnieć na konsolach
marcindmjqtx

11.02.2009 22:32, aktual.: 13.01.2016 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Losowi brytyjskiego dewelopera Free Radical poświęciłem już kilka wpisów, ale dopiero teraz mam pewność, że ekipa trafiła w dobre ręce. No może raczej pozostałości dawnej ekipy, bo Crytek UK liczy obecnie 42 osoby. Najważniejsze jednak, że Crytek kupił studio, by przyśpieszyć swoje plany wejścia na konsolowy rynek, z czym firma nosiła się od jakiegoś czasu choćby ze względu na ogromne piractwo na PC. Cevat Yerli, CEO i prezes Crytek, mówi o tym tak:

Zawsze planowaliśmy wejście na konsolowy rynek i było to częścią naszej strategii jeszcze przed przejęciem. Ten krok powinien nas doprowadzić szybciej do celu jakim jest tworzenie świetnej jakości gier na konsole. Zanim Free Radical trafiła pod skrzydła windykatora pracowała nad Time Splitters 4. Yerli nie mówi jednak, czy projekt ten będzie kontynuowany.

W tym momencie rozważamy wszelkie ewentualności i nic jeszcze nie zdecydowaliśmy. Pewne jest jedno, nowe gry od Free Radical czyli już Crytek UK powstawać będą na silniku Cry Engine. Wypada się jednak cieszyć, bo forma nadal tworzyć będzie gry, a istniało spore ryzyko, że zostanie sprzedana w częściach i po prostu się rozpadnie.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)