Creaks - nowa gra Amanity

Strona głównaCreaks - nowa gra Amanity
11.10.2018 13:39
Creaks - nowa gra Amanity
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska
bEgyrDRy

Tym razem będzie trochę straszno!

bEgyrDQR

Nie wiem, jak to możliwe, że przegapiłam zapowiedź najnowszej gry Amanity. To studio, które zdobyło moją sympatię już na początku swej działalności. Wtedy to zachwycił mnie Samorost, przypominający klimatem te dziwne, ale dobre sny, które czasami się pojawiają i przenoszą nas do światów zaskakująco spójnych, chociaż jednocześnie mocno nierealnych. Potem były dalsze części przygód kosmity, niezwykłe Machinarium, Botanicula, którą pokochała moja córka oraz Chuchel, jedna z pierwszych gier, których recenzję napisałam dla Polygamii.

Dwa dni temu w sieci pojawił się zwiastun najnowszej gry Czechów - Creaks. Pracuje nad nią zespół z Radimem Jurdą na czele.

Creaks Teaser Trailer

Będzie to, co zwykle - i za co kocham dzieła tego studia, czyli nietuzinkowa ścieżka dźwiękowa, za która odpowiedzialny jest Joe Acheson (Hidden Orchestra) oraz pełna szczegółów szata graficzna. Główny bohater wygląda jak zwykły człowiek, ale świat, który przyjdzie mu przemierzyć, jest do naszego tylko trochę podobny. Są w nim dziwne mechaniczne stwory, ożywione cienie, a wszystko wokół trzeszczy i skrzypi jak stary nawiedzony dom. Klimat jest zdecydowanie mroczniejszy niż w przypadku takiego Chuchela, który był radosną zabawą w to, kto pierwszy zdobędzie wisienkę.

325485471931512796

Wszystkie dotychczasowe gry Amanity to były przygodówki, a Creaks nie ma zamiaru zrywać z ta tradycja. Dodaną zostaną jednak elementy gry platformowej, co wywołuje skojarzenia z genialnym Oddworld: Abe's Oddysey.

bEgyrDQT

Do świata podziemi zejdziemy dopiero w 2019 roku.

325485471931709404
bEgyrDRP