Crazy Justice będzie miało crossplay między trzema różnymi platformami - zgadniecie której konsoli zabraknie?

Strona głównaCrazy Justice będzie miało crossplay między trzema różnymi platformami - zgadniecie której konsoli zabraknie?
16.10.2017 11:12
Crazy Justice będzie miało crossplay między trzema różnymi platformami - zgadniecie której konsoli zabraknie?
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

Wciśnij trójkąt, by dostać podpowiedź.

bEJwYMrV

Zacznijmy jednak od samego początku. Bo pewnie nie wiecie, czym jest Crazy Justice, co? Trudno się dziwić - to mało znany indyk, na którego powoli kończy się zbiórka na Figu. Twórcy z Black Riddle Studios potrzebują skromnych 30 tysięcy dolarów - mają 27,5 tysiąca, a do końca pozostało 3 dni. I podejrzewam, że ktoś tam u nich wpadł na świetny pomysł, jak na ostatniej prostej zwrócić uwagę świata na swoją grę.

Deweloperzy ogłosili bowiem, że Crazy Justice zaoferuje crossplay między PC, Xboksem One i Nintendo Switchem. Tym samym ta wciąż egzotyczna dla branży funkcja zwróciła światła reflektorów na nikomu nieznaną grę niezależną. Pomogło z pewnością błogosławieństwo Phila Spencera, który udostępnił tweeta twórców o crossplayu na swoim własnym profilu.

Wśród ogloszonych platform brakuje PS4, mimo że gra pojawi się w 2018 także na tej konsoli. Nie powinno to jednak nikogo dziwić - Sony od początku nie jest chętne łączyć swojego środowiska sieciowego z innymi, usprawiedliwiając to troską o społeczność PlayStation i faktem, że nie mieliby kontroli nad potencjalnym "złym towarzystwem" na innych platformach.

bEJwYMrX

Z drugiej strony Microsoft postanowił stanąć w opozycji do Japończyków i otworzyć się na możliwości crossplaya. Stąd choćby aktualizacja Better Together do Minecrafta łącząca niemal wszystkie  platformy. Spencer mówił nawet ostatnio podczas Brazil Game Show, że rozmowy z Sony na temat dzielenia środowiska sieciowego bez przerwy trwają, tylko sęk w tym, że prowadzą donikąd i być może tak już zostanie. Sam prezes Xboksa jest natomiast entuzjastą idei:

Crazy Justice - Multiplayer Beta Gameplay

A crossplay nie jest przecież jakimś niesamowicie trudnym procesem programistycznym - użytkownicy Xboksa i PlayStation ostatnio zupełnie przypadkowo grali wspólnie w Fortnite'a. Dopóki deweloperzy nie zorientowali się, że tak nie powinno być i nie zablokowali tego wspólnego, sieciowego podwórka. Chodzi więc tylko i wyłącznie o chęć właścicieli platform. Ciekawe czy Sony jeszcze jej nabierze.

A póki co będziemy pewnie dostawać kolejne sygnały, że pozostałe wiodące platformy grają w niektóre tytuły wspólnie. Crazy Justice to tylko jeden z nich. Trzecioosobowa strzelanka battle royale z cel-shadingiem i zniszczalnym otoczeniem (wyglądem całkiem bliska Fortnite'owi) pewnie nie zwróciłaby na siebie większej uwagi, ale skoro na Switchu można skopać jakiegoś pecetowca...

bEJwYMsd

Patryk Fijałkowski

Udostępnij:
bEJwYMsT