wersja robocza

Control trafi na konsole nowej generacji z szeregiem usprawnień

Strona głównaControl trafi na konsole nowej generacji z szeregiem usprawnień
18.12.2020 19:23
Control
Control

Gra Remedy w końcu zadziała na konsolach tak, jak powinna?

"Control" ukazało się na Xboksa One i PlayStation 4 z szeregiem problemów optymalizacyjnych. Gra Remedy wyraźnie wymagała od sprzętu nieco zbyt wiele i chociaż twórcom w tygodniach i miesiącach od premiery w wakacje udało się wiele poprawić, to ciągle pozostawało wrażenie, że to gra, która pokaże prawdziwy pazur na następnej generacji.

Tę opinię zdaje się podzielać samo Remedy, zapowiadając szereg usprawnień w next-genowych wersjach "Control". I tak rozgrywka na Xboksach Series S i X oraz PlayStation 5 będzie możliwa w dwóch trybach. W trybie lepszej grafiki z ray-tracingiem w 30 klatkach na sekundę i trybie wydajności w 60 klatkach na sekundę.

Na Twitterze firmy pojawiła się krótka zajawka obu trybów, działających na PlayStation 5. Remedy zapowiedziało także rychłą publikację pełnego zwiastuna.

Ładnie to wszystko, miło i pięknie, ale jest i łyżka dziegciu w tej beczce miodu. Otóż, przypomnijmy, darmowy update do wersji na next-geny otrzymają wyłącznie gracze, którzy kupili Control Ultimate Edition. Nabywcy podstawowej wersji gry będą niestety musieli (jeżeli zechcą) kupić ją jeszcze raz.

Dominik Gąska

Udostępnij: