Lovecraft nie odpuszcza. Jeszcze długo będą nas prześladować jego wizje.

bEKZkSWJ

Pierwszy artykuł w tym roku dotyczyć będzie gry na podstawie twórczości Lovecrafta. Niechaj będzie to dobry znak!

Zatem Conarium, horror sprzed roku, za który odpowiedzialne jest studio Zoetrope Interactive, pojawi się na Xboksa i PS4 w lutym tego roku. To przecież taka dobra pora na umieranie. W najzimniejszym miesiącu, kiedy to śmiertelnicy marzą tylko o tym, by zakopać się pod pierzynę, a dni, mimo że coraz dłuższe, nie przynoszą ukojenia.

Conarium - Coming Soon Trailer | PS4

Historia została zainspirowana opowiadaniem "W górach szaleństwa" (z którym możecie zapoznać się w tomach "W górach szaleństwa i inne opowieści" albo "Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści"). Uniwersytet Miskatonic organizuje ekspedycję naukową do odległej Antarktydy - wcielamy się zatem we Franka Gilmana, członka grupy, która ma zbadać starożytne ruiny. Do dziś pamiętam klimat ciężki jak tony zmarzniętego śniegu, poczucie obcości i nikłości ludzkiego życia. To była bardzo nieprzyjemna, ale też satysfakcjonująca lektura. Wprawdzie treść gry wykracza nieco poza opowiadanie, ale jedno pozostaje pewne - dobrze jest grać z kubkiem czegoś pokrzepiająco rozgrzewającego pod ręką.

325461140723677148

Tytuł powstał na silniku Unreal 4, ale grafika została udoskonalona pod kątem PS4 Pro i Xbox One. Jest to też okazja dla spóźnialskich (czyli np. dla mnie), by zapoznać się z tym tytułem - jest obecnie na Steamie za nieco ponad 70 zł.

bEKZkSWL

Przypomnę, że miesiąc później, 21 marca, pojawi się The Sinking City, co do którego mam nadzieję, że okaże się lepszy of Call of Cthulhu.

bEKZkSXH