Co znajduje się w kartonie z Xboksem One X?

Co znajduje się w kartonie z Xboksem One X?

Co znajduje się w kartonie z Xboksem One X?
Paweł Olszewski
26.10.2017 14:45

I jak sama konsola prezentuje się w zestawieniu ze starszymi braćmi i konkurencją od Sony?

Xbox One X wyląduje w sklepach 7 listopada. Już dziś w sieci pojawiają się jednak pierwsze unboxingi sprzętu. Microsoft powoli wysyła do mediów egzemplarze testowe, pozwalając właśnie na takie zajawki sprzętu jak ta od Eurogamera. Na dokładne testy będzie trzeba jednak poczekać do 3 listopada. Za tydzień dowiemy się więc, czy najpotężniejsza konsola na świecie jest też najsensowniejsza.

Xbox One X to zadziwiająco mała konsola jak na swoje parametry, schowana w stosunkowo niewielkim pudełku. Poza padem, kontrolerem i dwoma kablami, znajdzie się tam też 14-dniowa subskrypcja na Xbox Live Gold i miesięczny abonament na Xbox Game Pass.

Xbox One X Unboxing + Size Comparisons with PS4 Pro!

A wracając jeszcze do okablowania - zwraca na to uwagę Digital Foundry na powyższym wideo, zwrócę uwagę też ja. Jeżeli kupujecie Xboksa One X (albo S, albo PS4 Pro), to pamiętajcie, żeby podłączyć je oryginalnym kablem HDMI do telewizora. Starsze, nawet porządnej jakości, z czasów PS3/Xboksa 360, nie są High Speed i w efekcie nie pozwolą cieszyć się 4K i HDR-em na odpowiednich telewizorach.

Warto też pamiętać, że nie wszystkie wejścia HDMI w telewizorach 4K z HDR obsłużą HDR. A w tych co obsłużą, opcja ta domyślnie jest w większości nowych odbiorników wyłączona. I każda firma nazywa ją sobie inaczej… Dla wprawionych użytkowników tego typu paneli to banał, ale sam miałem z tym trochę problemów testując PS4 Pro na telewizorze 4K rok temu. Nie bądźcie mną.

Xbox One X kosztuje 2199 zł. Za 2099 zł dostępny był w przedsprzedaży Xbox One X Project Scorpio, ale to wciąż bardzo dobra cena. Premiera za niecałe dwa tygodnie. Dopiero wtedy większość gier dostanie też stosowne aktualizacje (4K, HDR, dodatkowe ustawienia graficzne).

Gears of War 4 Xbox One S vs Xbox One X 4K Graphics Comparison

Redakcyjna konsola jest już w drodze do recenzenta (Maciu zaciera ręce), z tego co wiemy online są już aktualizacje do Forzy 7 i Gears of War 4. Będzie ciekawie. Nasze wrażenia najwcześniej pojawią się za tydzień. Dziś można za to zobaczyć jak konsola prezentuje się na tle konkurencji pod względem rozmiarów.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)