Zmien skórke
Logo Polygamii

Co oznacza nazwisko w branży gier wideo?

Jak twierdzi Cory Barlog, więcej niż jesteśmy w stanie przypuszczać.

O tym, czy w przemyśle gier wideo powinniśmy wyróżniać pojedyncze jednostki ponad zespół, który nierzadko jest w cieniu “frontmana”, dyskutuje się praktycznie od początku formowania współczesnej branży. Jedni słusznie zauważają, że potrzebne są tak zwane gadające głowy, które od czasu do czasu wyjdą na scenę i podczas E3 sprzedadzą nam swoją wizję. I nie chodzi mi tutaj o marketingowców, a charyzmatycznych dewelopeów, którzy porwą tłum. Jeszcze inni zauważają, że proces tworzenia gier jest na tyle skomplikowany, że tak naprawdę ciężko wyróżnić jedną, szczególnie zasłużoną osobę. To są jednak stanowiska graczy czy komentatorów, którzy obserwują to wszystko z boku. Jak wygląda to z perspektywy deweloperów?

Jeden z użytkowników Twittera zapytał Cory’ego Barloga, reżysera wysoko ocenianego God of Wara, o to, czy jest jakaś szansa, że przygody Kratosa i Arteusa trafia na komputery osobiste. Przyczynkiem do dyskusji było ogłoszenie premiery Death Stranding na PC w czerwcu 2020 roku. Jak pewnie pamiętacie gra od początku była zapowiadana jako tytuł eksluzywny na konsole Sony, ale widać japoński gigant nie pozostaje w tyle i dostosowuje się do nowego znaczenia tego słowa.

Jak widzicie powyżej, nie każdy jest w stanie wynegocjować z wydawcą tak korzystny kontrakt. Inna sprawa, że nad serią God of War w zasadzie od początku pracowało wewnętrzne studio Sony, a Kojima Productions nim nigdy nie było i zapewne nie będzie.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Wniosek z tego artykułu napisanego na podstawie twitta jest jeden: w sprawie konwersji GoW na PC trzeba pisać do Kojimy.

s.p.
Użytkownik

Czy udało ci się stworzyć ponad przeciętną grę w ostatnich 15 latach? Jeśli tak to nie jesteś Kojimą

Popularne wpisy

Popularne Gry