Co z lokalizacją Skyrim na konsolach? Cenega odpowiada

Co z lokalizacją Skyrim na konsolach? Cenega odpowiada
marcindmjqtx

30.09.2011 17:01, aktual.: 06.01.2016 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogłoszenie pełnej polskiej Wersji The Elder Scrolls V: Skyrim na pecety jednych zachwyciło, innych zasmuciło (choć będzie wybór wersji językowej), ale to jednak ważna wiadomość, powrót do dobrej tradycji polskich lokalizacji dla RPG. A co z konsolami?

Jak powiedział nam Konrad Rawiński, PR Manager Cenega Poland - klienci kupujący wersję konsolową dostaną grę tylko po angielsku.

Bardzo nas boli brak wersji PL na konsolach tak wielkiej gry jak Skyrim, zwłaszcza przy ponoszonych kosztach (i że sami chcielibyśmy zagrać po polsku na konsolach:)), ale do jej wykonania potrzebna jest wola kilku stron, nie tylko naszej. Proces lokalizacji konsol jest o wiele bardziej złożonym niż się powszechnie wydaje, że to "tylko wrzucić lokalizacje z pc na konsole i gotowe". W tym roku wydaliśmy/wydamy najwięcej gier lokalizowanych w historii naszej firmy, czyli Fear 3, Deus Ex: Bunt Ludzkości, a za chwilę Batman: Arkham City, Lego Harry Potter: Lata 5-7 oraz Władca Pierścieni Wojna na Północy. Chciałbym podkreślić, że tam gdzie jest możliwe zrobienie lokalizacji, oczywiście ją robimy, gdyż jesteśmy przekonani iż jest to korzystne dla polskich graczy. W przyszłym roku również nie raz i nie dwa zaskoczymy graczy konsolowych. Oczywiście pozytywnie. Oby, ale niestety nie zmienia to fakt, że lokalizacji nie będzie. Na pc można by liczyć na jakąś grupę moderską, a tak...

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)