Co z lokalizacją Skyrim na konsolach? Cenega odpowiada

Co z lokalizacją Skyrim na konsolach? Cenega odpowiada30.09.2011 17:01
Co z lokalizacją Skyrim na konsolach? Cenega odpowiada
marcindmjqtx

Ogłoszenie pełnej polskiej Wersji The Elder Scrolls V: Skyrim na pecety jednych zachwyciło, innych zasmuciło (choć będzie wybór wersji językowej), ale to jednak ważna wiadomość, powrót do dobrej tradycji polskich lokalizacji dla RPG. A co z konsolami?

Jak powiedział nam Konrad Rawiński, PR Manager Cenega Poland - klienci kupujący wersję konsolową dostaną grę tylko po angielsku.

Bardzo nas boli brak wersji PL na konsolach tak wielkiej gry jak Skyrim, zwłaszcza przy ponoszonych kosztach (i że sami chcielibyśmy zagrać po polsku na konsolach:)), ale do jej wykonania potrzebna jest wola kilku stron, nie tylko naszej. Proces lokalizacji konsol jest o wiele bardziej złożonym niż się powszechnie wydaje, że to "tylko wrzucić lokalizacje z pc na konsole i gotowe". W tym roku wydaliśmy/wydamy najwięcej gier lokalizowanych w historii naszej firmy, czyli Fear 3, Deus Ex: Bunt Ludzkości, a za chwilę Batman: Arkham City, Lego Harry Potter: Lata 5-7 oraz Władca Pierścieni Wojna na Północy. Chciałbym podkreślić, że tam gdzie jest możliwe zrobienie lokalizacji, oczywiście ją robimy, gdyż jesteśmy przekonani iż jest to korzystne dla polskich graczy. W przyszłym roku również nie raz i nie dwa zaskoczymy graczy konsolowych. Oczywiście pozytywnie. Oby, ale niestety nie zmienia to fakt, że lokalizacji nie będzie. Na pc można by liczyć na jakąś grupę moderską, a tak...

Paweł Kamiński

327025594456234026
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)