Co to jest gra rozproszona?

Co to jest gra rozproszona?
14.05.2010 14:13
Co to jest gra rozproszona?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

O Media 3.0 możemy przeczytać, że jest to "projekt, mający na celu przekazanie wsparcia kapitałowego i merytorycznego dla 12 projektów z dziedziny  innowacyjnych, przełomowych i rewolucyjnych technologii, w szczególności animacji i grafiki 3D, Internetu, e‐learningu oraz technologii mobilnych i telekomunikacji." Ze wszystkich nadesłanych wniosków wyłoniono już finałową 30, z której wybranych zostanie 12 projektów. Znalazła się wśród nich gra. I to nie byle jaka, bo rozproszona.

W Pulsie Biznesu możemy przeczytać:

Koncepcja m.in. Macieja Czerwonki to próba stworzenia gry komputerowej dla każdego. Taki lepszy FarmVille z Facebooka. Ten były główny programista Wiedźmina, polskiej gry, która podbiła świat, ma ambitny plan. Gra ma być przeznaczona zarówno dla tych, co pograją w nią 5 minut w pracy, jak i cztery godziny wieczorem. Kiedy? Za półtora roku. Trochę mało. Pytamy więc ludzi bezpośrednio odpowiedzialnych za ten projekt, czyli Maćka Szcześnika, Marka Ziemaka i Macieja Czerwonkę, co to w zasadzie ta gra rozproszona. Oto odpowiedź Sleepwalker Games:

Rozproszona gra to pomysł na grę komputerowa, która skupia w sobie wiele koncepcji dotarcia do odbiorcy poprzez połałączenie znanych i sprawdzonych metod interakcji z użytkownikiem. Rdzeniem pomysłu jest fabularyzowana gra akcji 3d z elementami rozgrywki sieciowej (MMO). Jednak na tym sieciowość naszego pomysłu się nie kończy. W oparciu o serwisy społecznościowe i inne technologie, o których jeszcze nie mogę powiedzieć, stworzony zostanie dodatkowy interfejs interakcji ze światem gry. Projekt planowany jest początkowo na platformy PC i MAC, docelowo jednak mamy zamiar wejść również na konsole oraz urządzenia mobilne. Po zakończeniu etapu preinkubacji projektu Media 3.0, z pewnością będę mógł dostarczyć więcej informacji na temat naszego pomysłu. A skąd znamy Sleepwalker Games? W październiku zeszłego roku opowiadali nam o swojej grze Quantum Chaos. Wówczas w wywiadzie mówili, że pracują nad niezapowiedzianym, casualowym projektem. No i chyba jest to właśnie ta nienazwana jeszcze "gra rozproszona".

Czekamy na więcej informacji o grze. O Media 3.0 możecie poczytać tutaj.

326986519045232682
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)