Co się stało z Milo?

Co się stało z Milo? Jak wyglądał proces jego tworzenia? Na te pytania postara się odpowiedzieć John Dower - jeden z twórców interaktywnego chłopca.

marcindmjqtx

Z filmiku dowiemy się, dlaczego sesje motion capture były takie ważne w przypadku Milo i czym relacje z chłopcem różną się od tych z postaciami z innych gier.

No cóż, narrator całego filmu trochę przesadza, mówiąc o uczuciach łączących nas z Milo, bo przecież na podobnych relacjach opierało się przynajmniej kilka innych gier. Co nie zmienia faktu, że sama możliwość interakcji z chłopcem była ogromna, choć nie wiemy na dobrą sprawę w jaki sposób została wykorzystana. Przecież ze zwierzakiem z Eye Toya też w interakcję można wchodzić, choć sprowadza się ona do kilkunastu prostych minigierek. Sytuacja z Milo, sądząc po pokazach, wyglądała podobnie, a autorzy starali nam się mydlić oczy sztuczną inteligencją. Ale ile stworzenie takiego tworu by zajęło? I czy w ogóle jest to możliwe? Czy twórcom zabrakło pomysłu jak z dema technologicznego zrobić grę? Oceńcie sami.

[za kotaku]

Maciej Śmietanko

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360microsoft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.