Co się najlepiej sprzedało... na całym świecie?

Regularnie publikujemy na naszym blogu wyniki sprzedaży gier i sprzętu udostępniane przez NPD, ale czy to wystarczy? Pewnie, że nie. Przyjrzyjmy się wynikom raportu Top Global Markets, który obejmuje niemal całą kulę ziemską. To się nazywa podsumowanie!

Co się najlepiej sprzedało... na całym świecie?
marcindmjqtx

Spójrzmy zatem na listę najlepiej sprzedających się na świecie gier w ostatnim kwartale finansowym, to znaczy okresie pomiędzy lipcem, a wrześniem:

  1. Dragon Quest IX - 3,925,000 egzemplarzy
  2. Wii Sports Resort - 3,014,000 egzemplarzy
  3. Madden NFL 10 - 2,612,000 egzemplarzy
  4. Pokemon Heart Gold/Soul Silver - 2,068,000 egzemplarzy
  5. Halo 3: ODST - 1,847,000 egzemplarzy

Zdziwieni? Siła nabywcza reszty świata (a dokładnie rzecz biorąc USA i Anglii) jest wciąż, przynajmniej pozornie, mniejsza niż Japonii. Gdy tam wyda się hit, to nie ma przysłowiowego bata - sprzeda się w skandalicznie wysokim nakładzie. Oczywiście dochodzi tutaj jeszcze kwestia daty premiery, RPG od Square miał wystarczająco dużo czasu, aby napstrykać sobie budzący respekt wynik, ale i tak... To tylko jeden kraj. Wstydźmy się my wszyscy.

Powyższe zaskutkowały też sporym wzrostem sprzedaży w całej Japonii w porównaniu do poprzedniego kwartału (+15%), chociaż wciąż jest to 9% mniej niż rok temu. Z drugiej strony sprzedaż w USA i Anglii spadła odpowiednio o 8% i 19% - kryzys, sezon ogórkowy - to wszystko zapewne się nałożyło. Miejmy nadzieję, że w okresie świątecznym damy im jeszcze popalić. Czas wziąć portfele w dłoń i wyruszyć do sklepów. Bo jest i po co.

[via edge i edge]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościwyniki sprzedażypodsumowania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.