Co się najlepiej sprzedało... na całym świecie?

Co się najlepiej sprzedało... na całym świecie?

Co się najlepiej sprzedało... na całym świecie?
marcindmjqtx
09.11.2009 20:30, aktualizacja: 14.01.2016 15:02

Regularnie publikujemy na naszym blogu wyniki sprzedaży gier i sprzętu udostępniane przez NPD, ale czy to wystarczy? Pewnie, że nie. Przyjrzyjmy się wynikom raportu Top Global Markets, który obejmuje niemal całą kulę ziemską. To się nazywa podsumowanie!

Spójrzmy zatem na listę najlepiej sprzedających się na świecie gier w ostatnim kwartale finansowym, to znaczy okresie pomiędzy lipcem, a wrześniem:

  1. Dragon Quest IX - 3,925,000 egzemplarzy
  2. Wii Sports Resort - 3,014,000 egzemplarzy
  3. Madden NFL 10 - 2,612,000 egzemplarzy
  4. Pokemon Heart Gold/Soul Silver - 2,068,000 egzemplarzy
  5. Halo 3: ODST - 1,847,000 egzemplarzy

Zdziwieni? Siła nabywcza reszty świata (a dokładnie rzecz biorąc USA i Anglii) jest wciąż, przynajmniej pozornie, mniejsza niż Japonii. Gdy tam wyda się hit, to nie ma przysłowiowego bata - sprzeda się w skandalicznie wysokim nakładzie. Oczywiście dochodzi tutaj jeszcze kwestia daty premiery, RPG od Square miał wystarczająco dużo czasu, aby napstrykać sobie budzący respekt wynik, ale i tak... To tylko jeden kraj. Wstydźmy się my wszyscy.

Powyższe zaskutkowały też sporym wzrostem sprzedaży w całej Japonii w porównaniu do poprzedniego kwartału (+15%), chociaż wciąż jest to 9% mniej niż rok temu. Z drugiej strony sprzedaż w USA i Anglii spadła odpowiednio o 8% i 19% - kryzys, sezon ogórkowy - to wszystko zapewne się nałożyło. Miejmy nadzieję, że w okresie świątecznym damy im jeszcze popalić. Czas wziąć portfele w dłoń i wyruszyć do sklepów. Bo jest i po co.

[via edge i edge]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)