Co robisz, gdy ukrywasz się przed ludźmi, którzy chcą cię zabić? Grasz w Mario

Co robisz, gdy ukrywasz się przed ludźmi, którzy chcą cię zabić? Grasz w Mario
marcindmjqtx

11.10.2012 11:18, aktual.: 05.01.2016 16:31

Tak przynajmniej robił Salman Rushdie.

Salman Rushdie to autor wielu znanych na całym świecie powieści. Jego najbardziej znane dzieło to najprawdopodobniej "Szatańskie wersety" - słynne także z tego powodu, że autor został za nie skazany na śmierć przez ajatollaha Chomeiniego, przywódcę Iranu w latach 1979-89.

Czym zajmował czas Rushdie, gdy się ukrywał? Cóż, grał na przykład w... Super Mario World. Grę pokazał mu jego syn, Zafar. W niedawno wydanych pamiętnikach autora opisał to Joseph Anton:

Dzięki Zafarowi, niezwykle polubił hydraulika Mario i jego brata Luigiego, a czasami świat Super Mario World wydawał się szczęśliwą alternatywą do tego, w którym żył przez resztę czasu."Przeczytałbyś jakąś dobrą książkę", pogardliwie mawiała jego żona. "Daj sobie spokój" - w końcu i on stracił cierpliwość. "Nie mów mi, co mam robić w swoim życiu", eksplodował, a ona wyszła, trzaskając drzwiami. Pomyślcie o Rushdiem, jeśli kiedyś pokłócicie się ze swoją drugą połówką o gry. Pomyślcie, że zawsze mogło być gorzej. Zawsze mogliście mieć wyrok śmierci na swoim karku.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)