Co robisz, gdy ukrywasz się przed ludźmi, którzy chcą cię zabić? Grasz w Mario

Tak przynajmniej robił Salman Rushdie.

Co robisz, gdy ukrywasz się przed ludźmi, którzy chcą cię zabić? Grasz w Mario
marcindmjqtx

11.10.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:31

Salman Rushdie to autor wielu znanych na całym świecie powieści. Jego najbardziej znane dzieło to najprawdopodobniej "Szatańskie wersety" - słynne także z tego powodu, że autor został za nie skazany na śmierć przez ajatollaha Chomeiniego, przywódcę Iranu w latach 1979-89.

Czym zajmował czas Rushdie, gdy się ukrywał? Cóż, grał na przykład w... Super Mario World. Grę pokazał mu jego syn, Zafar. W niedawno wydanych pamiętnikach autora opisał to Joseph Anton:

Dzięki Zafarowi, niezwykle polubił hydraulika Mario i jego brata Luigiego, a czasami świat Super Mario World wydawał się szczęśliwą alternatywą do tego, w którym żył przez resztę czasu."Przeczytałbyś jakąś dobrą książkę", pogardliwie mawiała jego żona. "Daj sobie spokój" - w końcu i on stracił cierpliwość. "Nie mów mi, co mam robić w swoim życiu", eksplodował, a ona wyszła, trzaskając drzwiami. Pomyślcie o Rushdiem, jeśli kiedyś pokłócicie się ze swoją drugą połówką o gry. Pomyślcie, że zawsze mogło być gorzej. Zawsze mogliście mieć wyrok śmierci na swoim karku.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.