Co nowego szykuje Supergiant Games?

Strona głównaCo nowego szykuje Supergiant Games?
04.01.2012 10:05
Co nowego szykuje Supergiant Games?
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Bastion sprzedał się bardzo dobrze (500 tysięcy), zdobywając uznanie graczy. Kwestią otwartą pozostaje jednak to, co nowego zaserwuje nam ekipa Supergiant Games. Czy będzie to Bastion 2?

Przede wszystkim Supergiant Games twierdzi, że Bastion był samodzielną grą, a jej duży sukces dał firmie możliwość samodzielnego finansowania nowych projektów. A to oznacza, że twórcy będą mogli dać ujście swoim nowym pomysłom. Oczywiście nie przekreśla to całkowicie kontynuacji, ale na razie nikt o niej nie wspomina. Ekipa odcina się na razie od jakichkolwiek spekulacji, mówiąc na swoim profilu w serwisie Facebook, że jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły dotyczące ich nowej gry.

Jeśli faktycznie firma nie ma w planach Bastion 2, to można mówić o dość ciekawym podejściu, które pokazuje że Supergiant Games ma nie tylko głowy pełne pomysłów, ale także nie kieruje się standardowym dla branży mysleniem. Sukces nowej marki praktycznie zawsze popycha do stworzenia lepszej lub gorszej kontynuacji - to w końcu najbardziej rozsądna finansowo decyzja.

[via Eurogamer]

Paweł Winiarski

327076130752780330
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)