Co ludzie klikają: Knights of the Crystals

Co ludzie klikają: Knights of the Crystals09.11.2010 18:00
marcindmjqtx

Gry pojawiają się już nie tylko na komputerach, konsolach czy telefonach komórkowych. Miliony osób oddają się zabawie na portalach społecznościowych, dlatego dla wielu producentów stworzenie nawet prostej gry na Facebooka to świetny sposób na promocję. Postanowiliśmy śledzić tę "platformę" i sprawdzać dla Was najlepsze tytuły. Tym razem duży producent. Panie i Panowie, przed Wami Knights of the Crystals.

Nikt nie podważy ogromnego sukcesu dwóch gier przeznaczonych dla serwisu Facebook. Mowa o FarmVille i Mafia Wars. Nie dziwi więc fakt, że niejeden mały, lub większy producent, chce wykorzystać dwie sprawdzone formuły i ubrać je w swoje własne szaty. Tak zrobiło Square Enix, wypuszczając Knights of the Crystals i Chocobo's Crystal Tower. Na pierwszy ogień niech pójdzie baśniowy klon mafijnych porachunków.

Zadaniem graczy jest zaliczanie misji, za pomocą przydzielonych punktów akcji. Levelujemy zwiększając statystyki, co pozwala na zwiększenie puli punktów akcji, a w konsekwencji umożliwia przystąpienie do większej ilości zadań. za wypełnione misje otrzymujemy pieniądze, które warto spożytkować na nowe wyposażenie - często konieczne do zaliczenia zadania.

Mafia Wars w JRP-gowym sosie? Niby fajnie, ale to nadal Mafia Wars i zdarzające się od czasu do czasu bitwy z podziałem na tury tego nie ratują. Zagrałem ze trzy razy i zapomniałem.

Knights of the Crystals to jednak nie tylko klon Mafia Wars. Znajdziemy tu specjalny system klas oraz walki z szefami, podczas których przyda nam się pomoc facebookowych przyjacół. Specjalne ataki oraz magia na pewno urozmaicą pojedynki. Fani gier RPG, którym nie jest obca japońszczyzna, na pewno powitają Knights of the Crystals z otwartymi ramionami. Hodowaniem sympatycznych stworków w Chocobo's Crystal Tower zajmiemy się już za tydzień.

Paweł Winiarski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)