Co ludzie klikają: Assassin's Creed: Project Legacy

Co ludzie klikają: Assassin's Creed: Project Legacy12.10.2010 18:00
marcindmjqtx

Gry pojawiają się już nie tylko na komputerach, konsolach czy telefonach komórkowych. Miliony osób oddają się zabawie na portalach społecznościowych, dlatego dla wielu producentów stworzenie nawet prostej gry na Facebooka to świetny sposób na promocję. Postanowiliśmy śledzić tę "platformę" i sprawdzać dla Was najlepsze tytuły.  Zaczynamy z czymś dużym, Panie i Panowie, przed Wami Assassin's Creed: Project Legacy.

Ubisoft postanowił pchać maszynę promocyjną wszystkimi siłami i jeszcze przed wydaniem Assassin's Creed: Brotherhood udostępnić graczom przeznaczoną na Facebooka grę RPG. Tytuł skupia się przede wszystkim na opowiedzeniu historii kręcącej się wokół przygód Altaira i Ezio Auditore. Nie szukajcie tu jednak akcji znanej z gier AC, przygotujcie się raczej na sporo czytania i klikania.

Ładnie wykonana gra, ale nie dla mnie. Poklikalem dwa dni i zapomniałem. W sumie tylko te nagrody w AC:B kuszą.

Dzięki znanej fanom serii maszynie Animus, gracz bierze udział w historycznych wydarzeniach wyciągniętych z kodu genetycznego. To typowa dla serwisu Facebook gra - są punkty akcji i misje do wykonania. Niektóre wymagać będą jedynie prostego przeklinania, do zakończenia innych trzeba zakupić jakiś przedmiot. Stuprocentowa synchronizacja oznacza koniec zadania oraz odblokowanie kolejnego wydarzenia. Mamy punkty doświadczenia i rozwój postaci obrazowany w poziomach. Statystyki określane są przez cztery cechy -  wytrzymałość, zręczność, lichwiarstwo i pracowitość.

Warto zwrócić uwagę na świetną oprawę audiowizualną tytułu. Ekran gry do złudzenia przypomina znany z Assassin's Creed interfejs Animusa, a kojarzące się z serią dźwięki świetnie uzupełniają klimat. Panel jest czytelny, a występujące w nim animacje godne pochwały.

Super dopieszczone graficznie Mafia Wars, które jednak mnie znudziło - to w gruncie rzeczy to samo, a przez to, ze na razie pozbawione jest elementów spolecznościowych, to smutno tak samemu klikać.

Chyba najciekawszą opcją będzie integracja z Assassin's Creed: Brotherhood, o której pisaliśmy wcześniej. Przeprowadzenie rozgrywki w Project Legacy umożliwi odblokowanie niektórych zawartości na konsoli i odwrotnie, ponadto poprzez obie gry będziecie mogli zdobywać punkty doświadczenia. Koncepcja godna pochwały, ale dopiero 19 listopada sprawdzimy ją w praniu.

Niestety ładne wykonanie i popularna nazwa nie wystarczą.  Niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego Ubisoft pozbawił Project Legacy aspektu społecznościowego. Przecież to zmarnowany potencjał. Może integracja z Brotherhood uratuje sytuację, bo póki co znudziłem się aplikacją już drugiego dnia. A może po prostu zbyt wiele wymagam? Tak czy inaczej jestem więcej niż pewien, że zagorzali fani serii zaklikują się w ten tytuł do nieprzytomności, a inni sprawdza na zasadzie "przecież jest za darmo".

Paweł Winiarski

PS Gra jest dostępna w wersji OpenBeta, więc jak śpiewała swego czasu Anita Lipnicka - wszystko się może zdarzyć.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)