Co działa na sprzedaż PS3 lepiej, niż jej premiera?

W historii każdej konsoli jej premiera jest jednym z ważniejszych wydarzeń. To jest sprawa nie do podważenia, zdecydowanie. Bywają jednak takie momenty, które przerastają nawet to pamiętne wydarzenie. Przykład? Pierwszy z brzegu, to premiera Final Fantasy XIII na PS3.

Co działa na sprzedaż PS3 lepiej, niż jej premiera?
marcindmjqtx

21.12.2009 | aktual.: 14.01.2016 15:02

Enterbrain dziś podało, że w pierwsze cztery dni sprzedaży poszło 1.516.532 egzemplarzy gry. Wynik to naprawdę rewelacyjny, szczególnie jeszcze biorąc pod uwagę ilość sprzedanych PS3. No właśnie, sprzedaż PS3 - te też na pewno z półek wyleciały w ekspresowym tempie, prawda? Prawda. 245.406, prawie ćwierć miliona konsol trafiło w te kilka dni do japońskich domów. To wynik lepszy, niż przy okazji premiery tej konsoli, Square Enix może być z siebie naprawdę dumne. W dużej mierze dzięki nim całkowita sprzedaż konsoli Sony w KKW to obecnie 4.265.969 sztuk.

Czymże jednak są same liczby, jeśli nie porównamy ich z innymi cyferkami? Zobaczmy, jak wyglądały premiery poprzednich 3 Finali z głównej serii:

2001: PS2 FFX 1.75 miliona (całkowita sprzedaż 2.33)

2003: PS2 FFX-2 1.47 miliona (całkowita sprzedaż 1.94)

2006: PS2 FFXII 1.84 miliona (całkowita sprzedaż 2.23)

Nareszcie mamy kontekst. Jak widać, znacznie lepiej stojące w momencie premiery PS2 wcale dużo więcej nabywców nie zdobyło. Japończycy wciąż czekają na wielkie, głośne, epickie gry. To zupełnie, jak my.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.