Co byście powiedzieli na Diablo w wersji na... Game Boya?

Były takie pomysły!

Co byście powiedzieli na Diablo w wersji na... Game Boya?
marcindmjqtx

David Craddock pracuje obecnie nad książką "Stay Awhile and Listen", która ma opowiadać o pracach nad kolejnymi częściami Diablo. Od czasu do czasu ujawnia też ciekawostki dotyczące tej gry. Dzisiejsza jest wyjątkowo intrygująca.

Okazuje się, że po wydaniu Diablo 2 Blizzard North podzielił się na kilka mniejszych zespołów. Największy z nich zajął się oczywiście pracami nad dodatkiem do gry. Jedna z mniej licznych grup miała jednak wyjątkowo oryginalny pomysł: Diablo w wersji na... Game Boya (Color albo Advance, zależnie od udziału w rynku i tak dalej). Gra miałaby być wydana w trzech wersjach, a każda zawierałaby inną klasę postaci. Fabuła miała być z kolei prequelem pierwszego Diablo.

Najlepsze, że tytuł gry - przynajmniej w fazie projektu - brzmiał... Diablo Junior. Słooooodko.

Pomysł trafił jednak do kosza z uwagi na wysokie koszty produkcji.

Jest czego żałować?

Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że oprócz Lord of Destruction Blizzard planował także drugie rozszerzenie do Diablo 2. Miałoby się ono skupić na sieciowym aspekcie rozgrywki, wprowadzając do niej - przykładowo - siedziby gildii, które można było rozbudowywać. Plany te jednak zarzucono i wzięto się do prac nad trzecią częścią słynnej serii.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościblizzardgame boy
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.