City of Brass - gdy trójka developerów BioShocka bierze się za "Baśnie tysiąca i jednej nocy"...

City of Brass - gdy trójka developerów BioShocka bierze się za "Baśnie tysiąca i jednej nocy"...
Maciej Kowalik

07.07.2017 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Idę o zakład, że nie zgadniecie rodzaju rozgrywki.

City of Brass nie będzie debiutem studia Uppercut, ale trudno powiedzieć, by Submerged odniosło sukces. Przypomnę, że była to absolutnie pozbawiona walki opowieść o dziewczynie, próbującej pomóc rannemu chłopcu w ruinach zatopionego miasta. W teorii miała łapać za serce, w praktyce zbyt dużo tam nie zagrało, o czym możecie przeczytać w naszej recenzji.

City of Brass Announce - Gameplay Trailer

City of Brass taką grą nie będzie. Studio Uppercut robi zwrot o 180 stopni i czerpiąc inspiracje z arabskich baśni zaprosi nas na ulice proceduralnie generowanego miasta, w którego sercu czeka skarb.

Jeśli jeszcze się nie domyśliliście - City of Brass będzie kolejnym FPP roguelite, w którym śmierć (permanentna) czai się na każdym rogu. Wyposażony w wielofunkcyjny bicz i miecz złodziej stawi czoła nie tylko przeciwnikom, ale i mnóstwu pułapek, którymi usłana będzie droga do skarbu.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

RPS udało się porozmawiać z autorami, a ci nie owijają w bawełnę. Ma to być gra, w której najpierw musimy opanować jej systemy w stopniu mistrzowskim, a potem szukać własnych sposobów radzenia obie z problemami. Kojarzycie zabawę z różnymi mocami w Bioshockach? Chodzi o coś takiego. Tylko bez możliwości zapisywania gry. I z innym miastem za każdym razem...

Premiera na PC jesienią. PS4 i Xbox One dostaną City of Brass w przyszłym roku.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)