City Interactive zamyka jedno ze swoich studiów

City Interactive zamyka jedno ze swoich studiów28.09.2012 17:59
City Interactive zamyka jedno ze swoich studiów
marcindmjqtx

Padło na CI Games - katowickie studio odpowiedzialne za Dogfight 1942

Jak dowiedzieliśmy się ze strony facebookowej Polski Gamedev, "katowickie studio City Interactive (tudzież - CI Games) zostało w praktyce rozwiązane, ze względu na zwolnienie 90% pracowników". Studio kilkanaście dni temu wydało zręcznościową strzelaninę lotniczą Dogfight 1942.

Nikt z City Interactive nie potwierdził jeszcze tej informacji.

Nie wiemy też, jakie były powody. Jak się domyślam - może chodzi o przyjęcie gry Dogfight 1942. Jak łatwo sprawdzić na Metacritic - recenzje oscylują w granicach 60-70 punktów, co według obecnych standardów branży nie jest za dobrym wynikiem.

W wystąpieniu na konferencji Game Industry Trends 2012 analityk StockWatch, Katarzyna Stefańska, podkreślała, że pomimo dużych rozmiarów, City Interactive nie jest firmą wzbudzającą zaufanie inwestorów - nie sprzyja temu m.in. przekładanie premier gier i niewiele wydanych dotychczas tytułów. Premiera Dogfight 1942 była wielokrotnie opóźniana.

Z komunikatu w portalu Money.pl można wyczytać, że City Interactive dokonało ostatnio emisji obligacji, by pokryć koszty produkcji Sniper: Ghost Warrior 2.

Cel emisji : Emitent zamierza przeznaczyć pozyskane środki głównie na sfinansowanie wydatków związanych z premierą gry Sniper: Ghost Warrior 2. Ponadto, Emitent zamierza sfinansować ze środków z emisji Obligacji dalsze prace rozwojowe i nakłady na marketing i reklamę nowych gier. Paweł Kamiński

326878505080547607
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)