CI Games tworzy United Label - platformę dla niezależnych twórców

CI Games tworzy United Label - platformę dla niezależnych twórców

CI Games tworzy United Label - platformę dla niezależnych twórców
Joanna Pamięta - Borkowska
22.01.2019 12:04

Wydawca stawia na tytuły oryginalne i dopracowane.

CI Games to polski deweloper i wydawca, działający na rynku od 2002 roku. Znany jest z tytułów: Sniper Ghost Warrior i The Lords of the Fallen. Ostatnio firma ogłosiła, że chce wesprzeć niezależnych twórców gier w ramach powołanej specjalnie w tym celu platformy wydawniczej (nie mylić z platformą zakupową) - United Label.

Prezes CI Games, Marek Tymiński, zapowiada, że proces tworzenia tej usługi (a raczej pakietu usług związanych z wydawaniem gry, włącznie ze wsparciem finansowym) rozpoczął się już przy okazji drugiej części Lords of the Fallen, które zostało przekazane spółce Defiant. Ogłoszeniu United Label to jednak nie wszystko, bowiem CI Games podpisało już umowę z czterema niezależnymi studiami. Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się owocu współpracy z dwoma z nich.

Horae będzie grą typu rogue-like francuskiego studia Lunaris Iris. Horae, inspirowane mocno Darkest Dungeon, ma być RPG pełnym walki i wciągających historii, osadzonym w post apokaliptycznym uniwersum.

Brytyjska spółka Polygon Treehouse, założona przez dwóch byłych pracowników Guerilla Games, skupia się z kolei na gatunku point and click. Ich gra, Röki, ma być mroczną baśnią inspirowaną skandynawskim folklorem. Trzeba przyznać, że zapowiedź wygląda klimatycznie.

Röki - Announcement Trailer

Eldest Souls zapowiada się z kolei na pixel artowy RPG. Odpowiedzialne za grę studio Fallen Flag nie ukrywa swej inspiracji seria Dark Souls - stawiają na wymagające, ale satysfakcjonujące walki.

Eldest Souls - Announcement Trailer

Ostatnim tytułem, który zapowiedziało CI Games w ramach United Label, będzie Tails of Iron studia Odd Bug. Jest to drugi tytuł tego studia po The Lost Bear, dwuwymiarowej platformówce. Ich najnowszy tytuł klimatem kojarzy mi się z Ghost of a Tale (albo chociażby z cyklem Mouse Guard). Będzie to przygodowa gra RPG osadzona w bajkowym średniowiecznym świecie (z elementami steam punka), a głównym bohaterem ma być szczur - Redgi the Rat.

Tails of Iron - Announcement Trailer

Röki i Eldest Souls ukażą się jeszcze w tym roku, podczas gdy premiera Tails of Iron i Horae zaplanowana jest na 2020 rok.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)