CI Games potwierdza (znów): prace nad Lords of the Fallen 2 trwają

CI Games potwierdza (znów): prace nad Lords of the Fallen 2 trwają

CI Games potwierdza (znów): prace nad Lords of the Fallen 2 trwają
09.07.2020 13:12, aktualizacja: 09.07.2020 13:35

Nie zabrakło też nowości dotyczących "Sniper Ghost Warrior: Contracts 2".

Marek Tymiński, prezes CI Games podsumował półrocze, które CI Games może zaliczyć do udanych. Najważniejsza informacja jest taka, że gra "Sniper Ghost Warrior Contracts" rozeszła się w nakładzie 700 tys. sztuk. Zdaniem Tymińskiego, osiągnięcie miliona to tylko kwestia czasu. W sumie cała seria to już ponad 8 mln sztuk.

Jej kontynuacja z "nową, istotną cechą", której nie chce zdradzić studio, ma ukazać się jeszcze w tym roku, ale niewiele o niej wiadomo. Gra ukaże się na obecną generację konsol, ale w planach jest również aktualizacja na Playstation 5 i Xbox Series X. Łącznie pracuje nad nią 144 osoby. Jej budżet Tymiński określił jako "niższy niż przy pierwszym Contracts, zarówno przy produkcji, jak i marketingu". Premiera planowana jest na koniec 2020 r., natomiast pierwsze szczegóły poznamy w drugiej połowie sierpnia.

Prezes CI Games nie był zbyt wylewny jeśli chodzi o "Lords of the Fallen 2". Wiadomo, że gra powstaje, pracują nad nią dwa zespoły (w sumie ok. 50 osób). Wielką tajemnicą są osoby w nich zatrudnione. CI Games bardzo nie chce ujawnić ich tożsamości, ale podkreśla, że chodzi o ludzi "bardzo doświadczonych w pracy przy tytułach AAA". "LotF2" ma ukazać się na obecną i przyszłą generacje konsol i będzie grą "AA+ z budżetem znacznie przewyższającym pierwszą część". Więcej informacji mamy poznać wkrótce, ale wedle Tymińskiego nie powinniśmy nastawiać się na zwiastun czy fragment rozgrywki. CI Games mocno nadwyręża cierpliwość fanów gry - pierwsze informacje pojawiły się jeszcze w 2015 r.

Przypomnijmy, pierwsze "Lords of the Fallen" rozeszło się w nakładzie przekraczającym 2 mln kopii, a w po grę sięgnęło 9 mln osób. - To kluczowa seria w naszym portfolio - zapewnia Tymiński.

CI Games próbuje swoich sił również na rynku gier indie. Powołane do tego wydawnictwo United Label wzbudziło duże zainteresowanie inwestorów, a spółka zamierza wydawać kilka gier rocznie. Pierwszą z nich – "Roki" – zobaczymy już 23 lipca.

Roki - Official Announcement Trailer

Barnaba grał w "Roki" w czasie steamowego deszczu dem i mówi: "Wygląda i brzmi kapitalnie, szykuje się mocna wycieczka do skandynawskiej krainy zadumy, emocji i traum". Trzymamy za słowo.

Pod koniec roku ukaże się również "Eldest Souls", w 2021 r. "Tails of Iron", a nieco później "Horae". Według Tymińskiego każdy z tytułów wydawany pod szyldem United Label, ma bardzo duże szanse na sukces.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)