Chris Roberts, autor Wing Commandera, wraca do tworzenia gier

Jeśli nie kojarzycie Wing Commandera, Privateera czy Freelancera, to najwidoczniej jakoś ominęły was piękne czasy, w których kosmiczne symulatory święciły triumfy. Człowiek, który odpowiadał za te gry znów chce zabrać nas w podróż do gwiazd.

Chris Roberts, autor Wing Commandera, wraca do tworzenia gier
marcindmjqtx

Ostatnią dekadę Chris Roberts spędził odpoczywając od gier. Poświęcił się swojej drugiej pasji - tworzeniu filmów. W jego pierwszym wpisie na stronie Roberts Space Industries możemy jednak przeczytać, że:

Dzięki filmom opowiadasz historię, dzięki grom tworzysz światy. Dzięki rozwojowi technologii, współczesne komputery osiągnęły moc, która pozwoliła Chrisowi myśleć o stworzeniu czegoś, o czym marzył od dawna. Pracuje nad tym już od roku, ale szczegóły projektu "Cloud Imperium" ujawni dopiero w przyszłym miesiącu - 10 października.

To aż zanadto czasu, by fani kosmicznych symulacji zdążyli napompować bańkę oczekiwań. Ale myślę, że powrót Robertsa do tworzenia gier, to świetna wiadomość. Może pogłoski o śmierci gatunku, były przesadzone?

Jeśli chcecie pierwsi poznać nowe wiadomości, najlepiej załóżcie sobie konto na tej futurystycznie wyglądającej stronce Robertsa. Autor obiecuje poważne traktowanie głosów społeczności

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościchris robertsspace sim
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.