Chris Avellone, jeden z ojców cRPG-ów, pomoże stworzyć Divinity: Original Sin 2

Chris Avellone, jeden z ojców cRPG-ów, pomoże stworzyć Divinity: Original Sin 2

Chris Avellone, jeden z ojców cRPG-ów, pomoże stworzyć Divinity: Original Sin 2
marcindmjqtx
25.09.2015 15:34, aktualizacja: 05.01.2016 14:53

Drużyna Larian Studios zyskała bardzo silnego maga.

W czerwcu dowiedzieliśmy się, że Chris Avellone opuścił Obsidian Entertainment, by wyruszyć w świat na nowe przygody. Wygląda na to, że nie zabawił długo na stanowisku nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią (jak każdy) i musiał znaleźć sobie nowe zajęcie. Postanowił więc wesprzeć kolegów po fachu z Larian Studios przy tworzeniu Divinity: Original Sin 2.

- Mam mnóstwo szacunku dla Larian Studios, Swena [założyciel studia - przyp. red.] i Divinity: Original Sin 2 - powiedział. - To jedna z najlepszych zbiórek kickstarterowych w historii. Poznałem Swena podczas PAX Prime, przegadałem z nim godziny o RPG-ach i na koniec było oczywiste, że mamy bardzo podobne podejście. A teraz? Jesteśmy zdecydowani stworzyć coś wspaniałego i jestem dumny, mogąc być tego częścią.

Dobrych słów nie szczędzi też sam Swen Vincke: - To prawdziwy zaszczyt mieć na pokładzie jednego z mistrzów, by mógł pomóc nam udoskonalić naszą narrację i postacie - autentycznie nie mogę się doczekać, aż zaczniemy!

Wiadomość rzeczywiście jest bardzo dobra. Avellone to weteran gatunku, ojciec Planescape: Torment czy Knights of the Old Republic 2. Trudno o lepszego kompana w drużynie wyruszającej na wymagającego, złożonego questa.

Tymczasem do końca zbiórki na Kickstarterze pozostały 4 dni. Zebrano ponad półtora miliona, przebijając początkowy cel trzykrotnie.

[źródło: informacja prasowa]

Patryk Fijałkowski

326867425843374359
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)