Chmielarz obala 10 mitów o tworzeniu gier

Praca przy tworzeniu gier to marzenie wielu graczy. To też źródło wielu mitów i fałszywych wyobrażeń. Na swoim twitterze Adrian Chmielarz przedstawił 10 z nich.

Chmielarz obala 10 mitów o tworzeniu gier
marcindmjqtx

23.12.2011 | aktual.: 06.01.2016 11:41

- Testerzy gier przez cały dzień nie robią nic innego poza graniem w gry

- Gra są tworzona dokładnie tak, jak chcieli tego jej designerzy

- Zatrudnienie drugiego grafika przyspiesza pracę nad grą dwukrotnie

- Designerzy gier mają najfajniejszą pracę pod słońcem: cały dzień wymyślają gry, które ktoś dla nich robi

- Jeżeli kupisz silnik do swojej gry, nie potrzebujesz programistów

- To, że pracujesz przy tworzeniu gier oznacza, że masz na nie niesamowite pomysły

- Świetny marketing potrafi sprzedać słabą grę. Świetne gry nie potrzebują marketingu

- Po odkryciu motion-capture nikt już nie potrzebuje animatorów

- "Producenci są złem wcielonym. Możemy to zrobić sami"

- Nic dobrego nie wynika z crunchu

Zdziwieni? Mam nadzieję, że nie. Tworzenie gier to bardzo satysfakcjonująca praca, ale często wymagająca ogromnych wyrzeczeń. No i - jak pisze Adrian - nie polega niestety wyłącznie na graniu w świetne gry przez cały dzień.

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościbranżagamedev
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.