Chiptune'owa muzyka od autora ścieżki dźwiękowej Fez

marcindmjqtx

07.05.2012 12:06, aktual.: 05.01.2016 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kapitalny podkład dźwiękowy w Fez, wspomniany w recenzjigry i w notce o sekretach w nim zawartych, to nie wszystko. Jego autor udostępnia więcej równie fajnych elektronicznych kawałków, z którymi warto się zapoznać.

Ukrywający się pod pseudonimem Disasterpeace twórca muzyki do Fez to RichVreeland - muzyk-freelancer, często współpracujący z branżą grową, zwłaszcza przy tworzeniu produkcji niezależnych. Fez to chyba największy jego sukces do tej pory (dostępny na Bandcamp albumzmuzykązgry jest na pierwszym miejscu pod względem sprzedaży), ale to nie wszystko. Pamiętacie jeszcze opisywane na Polygamii niezależne tytuły CatAstroPhi czy RescuetheBeagles? Muzykę do nich stworzył właśnie Disasterpeace.

Na jegostronie, czyli de facto na Bandcampie, macie szansę posłuchać wielu innych fajnych chiptune'owych kawałków jego autorstwa, między innymi przyjemnej muzyki z wspomnianych wcześniej CatAstroPhi czy też RescueTheBeagles. Mnie osobiście strasznie wpadł w ucho album RiseoftheObsidianInterstellar, a zwłaszcza utwór Ensis - brzmi jak podkład dźwiękowy do oldskulowej strzelanki w stylu R-Type. Oczywiście na stronie znajdziecie ich znacznie więcej.

Warto kliknąć, posłuchać - a może i ściągnąć, bo nie wszystkie albumy Disasterpeace na Bandcampie są płatne. Zdecydowana większość z nich pozwala na podanie ceny jaką chcemy za nie zapłacić, przy czym możliwe jest podanie 0 USD, czyli ściągnięcie ich za darmo. Oczywiście ładnie byłoby wrzucić panu artyście parę groszy, niemniej jeśli jeszcze jesteście studentami czy też akurat macie drobny kryzys finansowy przed pierwszym, nie ma takiego obowiązku.

Bartłomiej Nagórski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)