Chiny zdejmują embargo na zagraniczne konsole

Czy PS4, Xbox One i Wii U podbiją Państwo Środka? Niekoniecznie, bo będą obowiązywać pewne obostrzenia.

Chiny zdejmują embargo na zagraniczne konsole
marcindmjqtx

08.01.2014 | aktual.: 05.01.2016 15:50

Embargo na sprzedaż zagranicznych konsol obowiązywało w Chinach przez 14 lat. Teraz zostaje zawieszone, ale warunkowo - sprzęt będzie można sprzedawać tylko wówczas, jeśli został wykonany w szanghajskiej strefie wolnego handlu i otrzyma pozwolenie z Ministerstwa Kultury. Nie wiadomo, jak długo ten stan rzeczy będzie trwał.

Ciekawe o tyle, że Sony, Microsoft i Nintendo i tak mają swoje fabryki w Chinach.

W wyniku blokady w Chinach bardzo mocno rozrósł się rynek pecetowy, szacowany obecnie na 14 miliardów dolarów. Konsole trafiały do Państwa Środka na nieco dziwnych zasadach - na przykład Nintendo sprzedawało swoje przenośne konsole pod szyldem iQue (iQue Game Boy, iQue DS), z czym Chiny nie miały problemu. Teraz, w czasach rozwoju przemysłu i klasy średniej, zaczęto prywatnie sprowadzać oryginalne konsole z innych krajów. A skoro zjawisko zrobiło się zauważalne, chińskie władze uznały, że lepiej na tym zarobić.

[Źródła: 1]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościkonsolechiny
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.