Chiński rynek w 2012 roku przyniósł 9,7 miliarda dolarów dochodu

Zastanawialiście się kiedyś ile pieniędzy zarabia się na grach w Chinach? Niemało.

Chiński rynek w 2012 roku przyniósł 9,7 miliarda dolarów dochodu
marcindmjqtx

9,7 miliarda dolarów - tyle wynosi ubiegłoroczny dochód z gier na chińskim rynku. Co ciekawe, w 2012 roku zanotowano duży wzrost, bo aż o 35,1 procenta.

Dane te pochodzą z China Game Industry Report, a bazują na aktualnej sprzedaży, dochodzie z produkcji sieciowych oraz gier przeznaczonych tak na platformy mobilne, jak i przeglądarki oraz sieci społecznościowe.

Największe zyski, bo aż 9,1 miliarda dolarów (czyli 90%) wygenerował rynek gier online. Przenośna rozrywka to natomiast jedynie 520 milionów. Tak duża różnica wynika między innymi z tego, że rynek PC jest w Chinach mocno zakorzeniony, mobilną rozrywkę można natomiast nazwać "nowym graczem". Nie zmienia to jednak faktu, że w Chinach są już setki milionów użytkowników sprzętów, na których można się w ten sposób bawić (chodzi o smartfony i tablety). Niech za przykład sukcesu na tamtym rynku posłuży firma CocoaChina i jej marka Fishing Joy, która zarabia około 1,6 miliona dolarów miesięcznie - gry przeznaczone są na najpopularniejszą tam mobilną platformę, którą jest Android.

Prognozy są jeszcze bardziej obiecujące. Chińczycy spekulują, że w 2017 roku dochód wyniesie już 21,7 miliarda dolarów, rosnąc z roku na rok o około 12,4 procenta.

źródło: TheNextWeb Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkirynek gier

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.