Chińska wersja PES 2020 bez Mesuta Özila

Chińska wersja PES 2020 bez Mesuta Özila

Chińska wersja PES 2020 bez Mesuta Özila
Bartosz Witoszka
19.12.2019 14:00, aktualizacja: 19.12.2019 18:58

Zdaniem tamtejszego dystrybutora piłkarz Arsenalu Londyn obraził chińskich fanów.

Mesut Özil, były zawodnik niemieckie reprezentacji, a obecnie pomocnik w Arsenalu Madryt, napisał na swoim Twitterze manifest dotyczący złego traktowania ujgurskich muzułmanów przez chińskie władze. Piłkarz w swoim wpisie skrytykował tamtejszy rząd, który według opublikowanego jakiś czas temu przecieku, przetrzymuje osoby wyznające Islam oraz inne mniejszości etniczne w obozach koncentracyjnych.

Reakcja była niemal natychmiastowa i chiński dystrybutor Pro Evolution Soccer 2020 oraz innych gier z tej serii, w których możemy wcielić się w Özila, usunął jego postać. Zdaniem firmy NetEase, słowa Özila obraziły uczucia chińskich fanów, co musiało spotkać się z wyciągnięciem takich, a nie innych konsekwencji. Swoją dezaprobatę do tego typu działań wyraziło również Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin, które zarzuca piłkarzowi powoływanie się na niesprawdzone i tym samym nieprawdziwe informacje, co ma wpłynąć na jego wiarygodność.

W tym samym czasie Arsenal Londyn odciął się od słów swojego zawodnika, podkreślając, że jest to jego prywatna opinia, a nie całego klubu lub któregokolwiek z jego członków czy pracowników.

Na razie brak informacji o tym, czy piłkarz zostanie wycofany z innych wersji gry, a samo Konami nie komentuje sprawy.

Z krytyką chińskiego rządu spotkało się również Devotion, które ostatecznie zostało usunięte ze Steama za żartobliwy obrazek porównujący prezydenta Chin, Xi Jinpinga, do Kubusia Puchatka, o czym pisał dla Was Adam lipcu tego roku.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)