Chińska fabryka produkująca Wii U nielegalnie zatrudniała nieletnich

14-16 letni uczniowie mieli być zmuszani do pracy pod groźbą wyrzucenia ze szkoły.

Chińska fabryka produkująca Wii U nielegalnie zatrudniała nieletnich
marcindmjqtx

17.10.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:30

Łańcuch przerzucania odpowiedzialności wygląda następująco: Nintendo jedynie zamawia wykonanie Wii U w fabrykach należących do firmy Foxconn. Foxconn przyjmuje zamówienia od tylu firm (Sony, Microsoft, Apple), że nie ma nad wszystkim kontroli. Kierownicy fabryki wykonującej Wii U dogadali się z pobliskimi urzędnikami państwowymi, aby dostarczyli im uczniów z okolicznych szkół.

Uczniowie otrzymywali wynagrodzenie za swoją pracę, gdzie musieli robić nadgodziny i nocne zmiany, ale gdy chcieli z niej zrezygnować, mieli być straszeni, że obleją rok lub zostaną wyrzuceni ze szkoły. Część z nich miała mniej niż 16 lat, granicy legalnego wieku dla zatrudniania pracowników.

Choć rewelacje o zmuszani do pracy nie zostały oficjalnie potwierdzone, to przedstawiciele Foxconnu przyznali, że rzeczywiście, doszło do uchybień i zostali "zatrudnieni" zbyt młodzi pracownicy. Firma nakazała "zwrócenie" uczniów do ich szkół.

Źródło: Kotaku, CNN

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnintendowii u
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.