Chińscy studenci zmuszeni do pracy przy PlayStation 4 w fabrykach Foxconn

Gdy już wyjmiecie z pudełka pachnące świeżością PlayStation 4, pomyślcie chwilę o chińskich studentach, którzy przymusowo pracowali 11 godzin na dobę przy liniach produkcyjnych tej konsoli...

Chińscy studenci zmuszeni do pracy przy PlayStation 4 w fabrykach Foxconn
marcindmjqtx

Choć PlayStation 4 to sprzęt japoński, to jednak Sony do wyprodukowania go postanowiło skorzystać z usług firmy Foxconn - znanej chociażby z współpracy z Apple. Jak donosi szanghajski dziennik Dongfang Daily, tysiące studentów z Politechniki Xi'an w ramach obowiązkowych praktyk studenckich pracowało od sierpnia do października w fabryce Foxconnu w Yantai. Odmówienie udziału w nich było równoznaczne z nieukończeniem studiów.

Oczywiście, studenci nie zajmowali się niczym, co byłoby związane z ich kierunkiem. Przydzielono im prace przy taśmie produkcyjnej - przyklejali naklejki albo wsadzali kable i instrukcje do pudełek z PS4. Przez 11 godzin dziennie, z 10-minutową przerwą rano i półgodzinną przerwą obiadową. Wedle relacji, wśród studentów zdarzały się omdlenia.

W 2012 roku w tej samej fabryce Foxconn nad konsolami Wii U pracowali nastolatkowie w wieku 14-16 lat.

Sony na razie nie skomentowało całej sprawy.

[za Kotaku]

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonyps4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.