Chińczycy w akcji. Zarekwirowano 6 tysięcy kart graficznych

Chińscy celnicy zarekwirowali blisko 6 tysięcy kart graficznych. To efekt rutynowej kontroli funkcjonariuszy. Znana firma została przyłapana na próbie uniknięcia płacenia podatków i może mieć teraz duże kłopoty.

Weibo.com
Weibo.com
Źródło zdjęć: © Weibo

XFX, czyli producent sprzętu elektronicznego z główną siedzibą w Kalifornii, może mieć niemałe kłopoty. Chińscy celnicy zarekwirowali niemal 6 tysięcy kart graficznych. W wyniku rutynowej kontroli okazało się, że specyfikacje niektórych urządzeń nie zgadzały się z informacjami podanymi na etykietach. Oznacza to, że część sprzętu miała zaniżoną specyfikację.


Celowo zaniżone specyfikacje sprzętu to znana praktyka, dzięki której można zapłacić znacznie niższe cło. W związku z błędnymi oznaczeniami, karty graficzne zostały zarekwirowane i czekają na kolejny etap kontroli. Nagranie z kontroli zostało opublikowane na serwisie Weibo.

Mowa tu konkretnie o 5840 kartach graficznych. Wartość tych kart, w przeliczeniu na naszą walutę, wynosi około 14 mln złotych. Nie jest do końca jasne, czy w całą sprawę jest zamieszany również chiński oddział XFX. To całkiem pokaźny transport, więc nie jest wykluczone, że mowa tu o skoordynowanej akcji. Sam oddział był już w przeszłości oskarżany o nieuczciwe praktyki. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że karty ostatecznie i tak trafią w ręce graczy.

Wybrane dla Ciebie
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.