Chętni na dodatek do Gwinta z nową frakcją?

Chętni na dodatek do Gwinta z nową frakcją?

Chętni na dodatek do Gwinta z nową frakcją?
Łukasz Jarkiewicz
18.06.2019 11:00

Zabierze graczy do Novigradu.

Wiedźmińska gra karciana zadebiutowała oficjalnie 23 października ubiegłego roku na komputerach osobistych i doczekała się jednego dodatku o nazwie Krwawa Klątwa. Nie musieliśmy długo czekać na kolejny, który dla odmiany wprowadzi do gry zupełnie nowe ugrupowanie. Syndykat dołączy do Gwinta jako szósta grywalna frakcja. Poza nią gracze otrzymają możliwość zdobycia ponad 90 nowych kart - reprezentujących novigradzki półświatek - w tym także 15 kart wielofunkcyjnych, po trzy na każdą frakcję.

W nową zawartość wliczają się także nowi dowódcy. Poznaliśmy do tej pory Tasaka, Króla Żebraków oraz Hemmelfarta. Dodatkowo Syndykat wprowadzi kilka świeżych mechanik, a pierwszą z nich są „Korony”. Posłuży ona w aktywowaniu zdolności kart, które posiadają kluczowe słowo „Opłata”. Pojawi się także „Zarobek”. Po rzuceniu na stół karty z taką umiejętnością gracz otrzyma specjalną liczbę koron.

GWINT: Novigrad | Zwiastun Dodatku

Innym sposobem źródła zarobku jest zagrywanie kart specjalnych Syndykatu, Zbrodni. Mają one również pozytywny wpływ na jednostki z „Zastraszaniem”, które wzmacniają się z każdą popełnioną „Zbrodnią”. Kolejnym sposobem na zarabianie jest wyznaczanie „Nagrody”. Zniszczenie karty z takim efektem pozwoli uzyskać Korony zależne od jej siły bazowej. Niektóre z kart wymagają większej liczby koron do aktywowania potężniejszej wersji swojej umiejętności.

Jednostki z „Kapitałem” mają ściśle określoną liczbę koron, które nie zostaną wydane, ale są potrzebne do użycia zdolności. To nadal nie wszystko, ponieważ jest jeszcze „Niepoczytalność”. Ta pozwala na wykorzystanie umiejętności karty z niewystarczającą liczbą koron, ale zapłaci za to obrażeniami.

W dużym skrócie właśnie tak prezentuje się szósta frakcja. Dostępna będzie w grze już od 28 czerwca, gdy dodatek oficjalnie zadebiutuje. Można go kupić w dwóch wersjach. Jedna z nich kosztuje 69,99 zł, oferując 15 beczek Novigradu oraz rewers premium Novigradu. W przypadku droższej przyjdzie nam zapłacić 139.99 złotych, ale umożliwi otwarcie pięciu beczek więcej oraz otrzymamy alternatywny rewers.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)