Chernobylite przedstawione na pierwszym gameplayu

Strona głównaChernobylite przedstawione na pierwszym gameplayu
19.04.2019 12:00
Chernobylite przedstawione na pierwszym gameplayu
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Zbiórka na Kickstarterze jest już bliska sukcesu.

bECKFvVh

The Farm 51 po stworzeniu dość prostych do opisania grach z cyklu Necrovision przyzwyczaiło nas do tego, że lubi mieszać różne style i konwencje. Stąd też byłem ciekaw, jak pomijając już sugestywną wizję Czarnobyla, będzie się ostatecznie w Chernobylite grało. Pierwszych odpowiedzi na te wątpliwości udzielił nam opublikowany właśnie, trwający pół godziny gameplay.

Chernobylite Pre-Alpha Kickstarter Demo Gameplay [Official]

Pochodzący z wersji pre-alpha materiał sugeruje, że rozgrywka nie będzie mocno odbiegać od tego, co znamy z Get Even. Zapowiada się, że dostaniemy hybrydę survivalu, skradanki oraz przygodówki. Materiał sugeruje też, że podczas zabawy będziemy rozwijać własną bazę kupując do niej nowe elementy. Chociażby łóżko, w którym złożyć będzie można przykładowo rannego kompana. Ciekawe na ile będzie to nieliniowy element gry...

Chernobylite: Making Of 3 - The Zone

Warto wspomnieć też o tym, że gra bardzo dobrze radzi sobie podczas trwającej wciąż zbiórki Kickstarterowej. Do jej zakończenia jeszcze 22 dni, a twórcom już udało się zgromadzić ponad 88 tysięcy dolarów ze stanowiących cel minimalny stu. Większej porcji materiałów z Czarnobyla możemy prawdopodobnie spodziewać się już wkrótce.

bECKFvVj

Opublikowane fragmenty gameplayu pochodzą z obiecanej sponsorom wersji demo. Tyle, że prawdopodobnie nie jest to jeszcze całość, bo twórcy wspominali o tym, że przejście go zająć ma 1-2 godziny. Warto też rzucić okiem na opublikowany w zeszłym tygodniu krótki Making Of, zawierający ujęcia także z tego prawdziwego Czarnobyla.

Krzysztof Kempski

bECKFvWf