Chcesz robić gry? Lepiej zapisz się na te konsultacje

Chcesz robić gry? Lepiej zapisz się na te konsultacje

Chcesz robić gry? Lepiej zapisz się na te konsultacje
27.07.2020 15:24, aktualizacja: 27.07.2020 16:34

Konsultacje prawne, żeby nie dać się wyrolować.

Pułapek w branży jest wiele. Pisał o tym m.in. Papkin w tekście "Na młode wilki obława" w CD-Action (numer 7/2018). "Również mniejsi powinni zadbać o zatrudnienie prawnika i księgowego, zwłaszcza, że wydawca może wyposażyć się w najrozmaitsze instrumenty, którymi będzie dyscyplinował studio: kary umowne, wstrzymanie wypłat lub nawet zagarnięcie praw autorskich do tytułu i przekazanie go innym developerom".

Ostrzeżenie dawał również Borys Nieśpielak świetnym dokumentem "Wszystko z nami w porządku", o którym pisał Paweł Olszewski.

Wszystko z nami w porządku - zwiastun

Warto wspomniany cytat i film potraktować jako przestrogę. Gry wideo to przede wszystkim biznes i w myśl przysłowia: co głupi straci, tym się mądry wzbogaci - lepiej pytać niż żałować. Stąd inicjatywa Fundacji Indie Games Polska.

W konsultacjach udział wezmą, Kamila Dulska, prawniczka specjalizująca się w prawie handlowym, Michał Pękała, ekspert w dziedzinie doradztwa na rzecz podmiotów z sektora Game Dev oraz Kacper Bańbura, prawnik z wieloletnim doświadczeniem w business developmencie.

Konsultacje odbędą się w dniach 03.08-31.08 w biurze Fundacji Indie Games Polska, które mieści się przy ul. Marszałkowskiej 87/5 w Warszawie. Spotkania potrwają pół godzinny. Aby wziąć w nich udział trzeba wcześniej się na nie zapisać, wypełniając formularz internetowy, który znajdziecie tutaj, lub słać zapytania do Kamili Bilman pod adres: kamila.bilman@igp.org.pl.

Dodajmy, że konsultacje organizowane są przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)