Chcesz dofinansowania? Zrób grę na podstawie "Podróże na burzowej chmurze"

marcindmjqtx

28.01.2010 15:00, aktual.: 15.01.2016 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak wynika z najnowszej informacji prasowej Unia dofinansuje produkcję gry na podstawie nowej serii filmów animowanych o tytule "Podróże na burzowej chmurze". Emisję serialu zaplanowano na wrzesień tego roku w TVP 1. Dostać można do 100 tysięcy euro. Termin składania aplikacji upływa 12 kwietnia.

Szczegóły w rozwinięciu.

Seria "Podróże na burzowej chmurze" dostała dofinansowanie z programu Media na Develpment w 2003.

Mogą się zatem ubiegać Państwo o dotację z programu Media w ramach wezwania Projekty Interaktywne na produkcję gry na podstawie tej serii.

Termin aplikacji to  2010-04-12

Seria mająca 13 odcinków jest już skończona i od września 2010 będzie emitowana w TVP 1 w ramach wieczorynki. Właścicielem praw do serii jest TVP, Studio Miniatur Filmowych było producentem wykonawczym, ale obu firmom zależy na dalszym życiu tej serii/marki.

Moglibyśmy być koproducentami takiej gry. Każdy odcinek dotyczy podróży po innym kraju europejskim i poznania legendy z danego regionu. Mamy scenarzystkę, która chętnie napisze scenariusz.

Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt - www.filmograf.com.pl

Projekty interaktywne

Projekty kwalifikujące się

  • projekty interaktywne na użytek komputerów, internetu, telefonów komórkowych, konsol do gier łącznie z konsolami kieszonkowymi i przenośnymi, które charakteryzują się wysokim poziomem interaktywności, strukturą narracyjną oraz innowacyjnością;
  • projekty w nowych formatach na użytek telewizji cyfrowej, internetu, konsoli przenośnych, w których główną rolę odgrywają interaktywność oraz elementy narracyjne

We wszystkich przypadkach projekty muszą być przeznaczone do rozpowszechniania komercyjnego. Wszystkie projekty muszą charakteryzować się wysoką jakością, oryginalnością oraz innowacyjnością zarówno w obszarze samego pomysłu jaki i użytych technik. Wszystkie projekty muszą posiadać potencjał do rozpowszechniania na poziomie europejskim.

Kwota wsparcia może wynieść do 50% budżetu developmentu złożonego wraz z wnioskiem.

Przyznane wsparcie wyniesie od 10,000 do 60,000, za wyjątkiem development prototypów gier na konsole, konsole kieszonkowe i przenośne oraz komputery, dla których maksymalne wsparcie może wynieść 100,000.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)