Chcesz Battlefront 3? Zrób go sobie sam

Chcesz Battlefront 3? Zrób go sobie sam

Chcesz Battlefront 3? Zrób go sobie sam
marcindmjqtx
06.05.2013 12:32, aktualizacja: 05.01.2016 16:14

Z takiego założenia wyszła grupa deweloperów, która postanowiła stworzyć sequel, na który fani Gwiezdnych Wojen czekają od dawna.

Nie tak dawno odświeżaliśmy sobie historię Battlefront 3. Przy okazji wymiany zdań pomiędzy założycielem Free Radical i byłym pracownikiem Lucasarts. Ponoć były szanse na powrót do projektu, ale wtedy na horyzoncie pojawił się Disney i pozwalniał ludzi, którzy pracowali nad First Assault, mającym być pierwszym krokiem, do pełnoprawnej kontynuacji Battlefront. Przykro było na to patrzeć, więc pozwólcie, że wleję w wasze serca nieco nadziei. Nie dużo, bo dobrze wiemy, jak to z amatorskimi projektami bywa. Ale póki co nie martwmy się na zapas, ok?

fot. swbattlecry.com

Grupa studentów, zafascynowanych Gwiezdnymi Wojnami postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Pracują nad darmową grą (nie modem), którą napędza CryEngine 3. Ma to być produkcja stricte multiplayerowa, w którą pogramy tylko na PC. Bitwy toczyć będzie maksymalnie 64 graczy, na lądzie, w powietrzu, a może i w kosmosie.

Wersja alfa Star Wars Battlecry miałaby pojawić się pod koniec bieżącego roku. Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy Disney nie napuści na twórców swoich prawników, ale ci pierwsi póki co nie przejmują się tym za bardzo.

Przypomnijmy, że to kolejny amatorski projekt, w którym grupa pasjonatów zamierza stworzyć coś, co nie udało się profesjonalistom. Wystarczy wspomnieć prace nad fanowskimi wersjami Crasha Bandicoota, czy Time Splitters. Pozostaje trzymać kciuki za to, by projekty udało się doprowadzić do szczęśliwego końca.

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)