Chcecie stworzyć grę w 2 dni? Global Game Jam może być ku temu świetną okazją

W dniach 24-26 stycznia odbędzie się szósta edycja Global Game Jam, czyli imprezy, podczas której pasjonaci z całego świata w 48 godzin tworzą gry na dany temat. Ale udział może wziąć praktycznie każdy.

Chcecie stworzyć grę w 2 dni? Global Game Jam może być ku temu świetną okazją
marcindmjqtx

Rok temu w Global Game Jamie uczestniczyło 319 miast z całego świata, w tym roku liczba ta ma wzrosnąć do ponad 450 miejsc. Jeśli chodzi o nasz kraj, będzie się można bawić w Łodzi, Poznaniu, Cieszynie, Warszawie, Krakowie i Gdańsku, gdzie odbędą się odpowiednio: Łódzki Game Jam, Poznań Game Jam, Mikstura Game Jam, PolyJam 2014, KrakJam 2014 oraz 3City Game Jam.

Pierwszy Global Game Jam odbył się w 2009 roku. Od tego czasu idea pozostaje niezmieniona. W piątkowe popołudnie twórcy z całego świata przychodzą w określone miejsca, dowiadują się jaki jest temat na grę, dobierają w grupy i w ciągu 48 godzin tworzą ją. Wszyscy potrafiący programować, projektować rozgrywkę, pisać, rysować, modelować w 3D, grać na instrumentach czy też podkładać głos, są mile widziani.

Jeśli zima nie zaskoczyła Was tak jak drogowców i kolejarzy, to jedźcie i twórzcie, bo czy może być lepszego niż weekend spędzony na robieniu gier z innymi zapaleńcami?

[Źródło: Global Game Jam]

Sebastian Duczmal

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.