Chcecie mieć Oculus Rifta? Odłóżcie co najmniej 1300 złotych

Długo oczekiwane gogle nie będą tanim sprzętem.

Chcecie mieć Oculus Rifta? Odłóżcie co najmniej 1300 złotych
marcindmjqtx

01.10.2015 | aktual.: 05.01.2016 14:52

Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny Oculus Rifta, ale Palmer Luckey, twórca gogli, potwierdził serwisowi RoadToVR jej dolny próg. Urządzenie do doświadczania wirtualnej rzeczywistości ma kosztować "nie mniej niż 350 dolarów", czyli ponad 1300 złotych.

Czemu tak dużo? Luckey usprawiedliwia to potrzebą uczynienia gogli jak najlepszymi - to oznacza bardzo drogie podzespoły, a to z kolei: wysoką cenę. Technologia zastosowana w wersji konsumenckiej ma być bardziej zaawansowana niż ta w poprzednich modelach urządzenia.

- Gdy tworzysz rzecz tego typu, musisz zdecydować, co poświęcisz; czy zoptymalizujesz urządzenie najmniejszym możliwym kosztem, nawet jeśli to oznacza niższą jakość doświadczenia? - tłumaczy Luckey. - A może spróbujesz powiedzieć: wiecie co, to jest pierwszy zestaw do odtwarzania wirtualnej rzeczywistości, który zaoferujemy ludziom. Musimy postawić pierwszy krok i oznajmić: oto najlepsze możliwe doświadczenie, jakie byliśmy w stanie przygotować. Nie było żadnych kompromisów w kwestii jakości.

Przemawia do Was podejście twórców Oculus Rifta?

[źródło: RoadToVR]

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.