CES 2019 – co ciekawego z punktu widzenia graczy zaprezentowano w Las Vegas?

W tym tygodniu na rynku elektroniki działo się sporo.

CES 2019 – co ciekawego z punktu widzenia graczy zaprezentowano w Las Vegas?
Krzysztof Kempski

Tegoroczne targi CES 2019 odbyły się w terminie 8-11 stycznia 2019. Dla niewtajemniczonych, jest to jedno z ważniejszych wydarzeń dotyczących nowinek na rynku elektroniki. Znajdziecie tu rzeczy zarówno ciekawe z punktu widzenia graczy, jak i rzeczy w stylu autonomicznych pojazdów - i dzisiaj głównie na graczach się w tym przeglądzie skupię.

Obraz
Obraz

Skoro już mowa o AMD, firma pokazała również drugą generację mobilnych procesorów Ryzen. Wyposażone są w układ graficzny Vega i znajdą zastosowanie między innymi w ultracienkich laptopach, zapewniając 12 godzin pracy na baterii. W 2019 roku laptopy z nowymi Ryzenami pokażą Acer, Asus, Dell, HP, Huawei, Lenovo oraz Samsung. Nowe Ryzeny (w tym wypadku trzeciej generacji) trafią także do stacjonarnych pecetów. Podobnie jak w przypadku Radeona VII, wykonane zostały w 7-nanometrowym procesie produkcyjnym. Ich premiera będzie mieć miejsce w połowie 2019 roku.

Obraz

Podczas targów Nvidia ogłosiła z kolei, że już w 2019 roku na rynku znajdziemy laptopy wyposażone w karty z serii RTX. Jeżeli chodzi o wydajność, laptop z najtańszym RTX 2060 zaoferuje (oprócz rzecz jasna Ray Tracingu) wydajność na poziomie 1,6 raza większą odPS4 Pro i większą nawet od stacjonarnego GTX 1070. Ceny? Zapewne zabójcze.

Obraz

Moda na gigantyzm wśród telewizorów trwa. Zaprezentowany przez Samsunga telewizor MicroLED ma przekątną aż 219 cali. Do domu to jednak już trochę za dużo, ale jest też model 75 cali. Trochę rozczarowuje, że Samsung nie poszalał tu bardziej z rozdzielczością - to wciąż 4k. Jeszcze większy, bo 88 calowy wyświetlacz pokazało LG - i tu rozdzielczość wynosi już astronomiczne 8k. Fajnie będzie podłączyć do tego konsolę. I przy okazji mniejsze wyświetlacze stanieją. Same korzyści.

Huawei matebook 13 official trailer | 2019

Na targach nie pojawiło się tym razem Apple - ale znalazło zastępcę w postaci Huawei. Ich najnowszy laptop Huawei Matebook 13 zarówno nazwą jak i wyglądem sugeruje, co stanowilo główną inspirację. Identyczny design, matryca QHD i jeszcze cieńsza niż u Apple obudowa (w Cupertino muszą dostawać ataku serca na samą myśl o tym, że ktoś stworzył smuklejszy sprzęt) oraz dużo wydajniejsze podzespoły. Przynajmniej w teorii, bo Apple może sobie pozwolić na lepszą optymalizację. Cena to natomiast 1000 dolarów, czyli wyraźnie mniej niż za słabszego MacBooka Air.

Obraz
Obraz

Pograć będzie można także na FlexPai, czyli pokazanym na imprezie pierwszym w historii składanym telefonie. Wygląda to trochę jak portfel, a po rozłożeniu staje się miniaturowym tabletem. Można już składać zamówienia - i tanio nie będzie. Cena to minimum 1388 euro za wariant 128 GB (będzie też 256 GB). Rozłożony ekran ma 7,8 cala powierzchni o proporcji 4:3, złożenie powoduje natomiast podział na... 3 części. na krawędzi mogą pokazywać się np. powiadomienia. Waga rzędu 320 gramów sugeruje, że nie będzie to najwygodniejszy telefon świata, ale miejsce w historii elektroniki na pewno już ma zapewnione.

Obraz

PS4 Trailer CES 2019

Na koniec słówko o konferencji Sony. Firma ogłosiła na konferencji przed targami, że PS4 sprzedało się już w 91,5 miliona egzemplarzy. Świetnie sprzedał się ponadto Spider-Man od Insomniac (gra rozeszła się w 9 milionach egzemplarzy). Ogólnie jednak Sony nic wielkiego nie pokazało. Ich udział w CES-ie 2019 podsumowuje najlepiej sam trailer. Trochę VR, trochę nadchodzących gier i trochę o usługach pokroju PS Plus.

Do tematu CES-a 2019 delikatnie nawiążemy jeszcze najpewniej w niedzielnych ścinkach, gdzie trafi parę mniej związanych z grami ciekawostek.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościsonyamd

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.