CES 2013: Nvidia też chce mieć swoją konsolę przenośną. Poznajcie SHIELD

Będziecie mogli na niej grać w podróży, lub w domu w gry ze swojego normalnego peceta.

CES 2013: Nvidia też chce mieć swoją konsolę przenośną. Poznajcie SHIELD
marcindmjqtx

Shield wygląda nieco jak zwyczajny pad do grania z doczepionym ekranikiem. Niczym w DS-ach Nintendo, 5-calowy ekran można złożyć, zamykając tym samym przyciski w środku. W środku konsolką zarządza procesor Tegra 4, którego głównego zadaniem będzie obsługiwanie gier z obsługującego urządzenie systemu Android.

To będzie zupełnie normalny Android, zdolny do uruchomienia wszystkich gier z Google Play. Plus oczywiście tych ze specjalnego sklepiku firmowanego marką Tegra.

Ale, Shield można wykorzystać także jako pada do grania w gry pecetowe, co więcej, jeśli nie lubicie grać na dużych ekranach, obraz z peceta może zostać streamowany za pośrednictwem Wi-Fi na ekranik konsoli. O ile posiadacie kartę graficzną GeForce GTX 650 lub lepszą. Podczas prezentacji Nvidii, pokazywano Assassin's Creed 3 uruchomione na pececie podczepionym do dużego telewizora, w które grano za pomocą Shield:

Baterie urządzenia mają wytrzymywać "5-10" godzin grania i 24 godziny oglądania filmów. Cena Shield nie została jeszcze podana, ale konsolka ma trafić na amerykańskie i kanadyjskie rynki w drugim kwartale 2013 roku.

Źródło: The Verge

Konrad Hildebrand

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnvidiapolygamia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.