CES 09: O czym wspominał Microsoft na swojej konferencji

CES 09: O czym wspominał Microsoft na swojej konferencji09.01.2009 18:25
CES 09: O czym wspominał Microsoft na swojej konferencji
marcindmjqtx

Microsoft również nie przyjechał z niczym i oprócz gier z serii Halo, o których pisał Maciu przedstawiono również bardzo interesujący nowy projekt kryjący się pod nazwą Kodu i wspomniano, że w tym roku uruchomione zostaną gry z serii Primetime. Szczegóły do przeczytania poniżej.

Rozpoczęto od ważnych cyferek odnośnie Xboxa 360. Microsoft pochwalił się 84 procentowym wzrostem sprzedaży na Xbox Live, a Bach dorzucił do tego również:

"Z 28 milionami konsol sprzedanych na całym świecie, 17 milionami aktywnych użytkowników oraz ponad jednym miliardem dolarów wydanym na Xbox Live od czasu startu usługi, jest oczywistym, że zapotrzebowanie klientów na tego typu usługi nigdy nie było wyższe." Trzeba powiedzieć, że taki wynik naprawdę robi wrażenie i może dlatego Microsoft chce jak najszybciej ruszyć z kanałem Xbox Live Primetime. Pierwszym łącznikiem pomiędzy telewizją, a grami ma być teleturniej 1 vs 100, który pozwoli na zabawę tysiącom graczy i pozwoli wygrywać realne nagrody.  Wspomniano również o Xbox Live Community Games, które dostarczyło nam ponad 100 różnych produkcji od czasu startu usługi w listopadzie 2008 roku. Wiem, że większość z Was uzna tytuły tam pojawiające się za mało interesujące, ale dajcie tej społeczności jeszcze trochę czasu i naprawdę zaskoczą Was innowacyjnymi projektami.  Tutaj Bach skupił się przede wszystkim na projekcie nazywanym Kodu (wcześniej Boku). Z założenia ma on pozwalać tworzyć gry osobom w wieku od 7 do 70 lat. Skojarzenie z LittleBigPlanet nasuwa się samo, ale jednak możliwości tego narzędzia wydają się zdecydowanie większe tyle tylko, że interfejs tutaj przedstawiony jakoś nie wydaje mi się najlepszym sposobem do zachęcenia młodszych do pracy z Kodu. Mimo wszystko 12 letnia dziewczynka pojawiła się na scenie i zaprezentowała, co udało jej się stworzyć w programie. Jeśli jesteście zainteresowani efektami to sprawdźcie poniższy filmik.

Beniamin Durski

326965681440844055
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)