CES 09: Co wydarzyło się na konferencji Sony

CES 09: Co wydarzyło się na konferencji Sony

CES 09: Co wydarzyło się na konferencji Sony
marcindmjqtx
08.01.2009 20:15, aktualizacja: 11.01.2016 18:38

Jak można się domyślać Sony skupiło się na mnóstwie rzeczy podczas swojego wystąpienia na targach. Howard Stringer naprawdę miał o czym opowiadać, ale mimo wszystko ważnym punktem prezentacji była marka PlayStation. Wraz z Kazem Hirai przedstawili mniejsze lub większe plany odnośnie PS3, ale nie było tam niczego, przez co nie będziecie mogli spać po nocach. Zresztą sami zobaczcie.

EA in PlayStation Home Załadował: polygamia_tv Zdecydowanie najważniejszą informacją dla posiadaczy PS3 jest zapowiedź zacieśnienia współpracy Electronic Arts i Sony, na mocy której w Home pojawi się nowa przestrzeń związana z marką EA SPORTS. Ekskluzywne mini gierki, możliwość oglądania różnorakich rankingów oraz trailery najnowszych gier firmy to wszystko czeka na posiadaczy PS3 w niedalekiej przyszłości. Przy okazji EA zapowiedziało, że to nie jedyna przestrzeń jaką przygotowują do Home i powinniśmy się spodziewać innych marek firmy.

Z innych nowości dowiedzieliśmy się, że Life with PlayStation zgromadziło ponad 2 miliony użytkowników od startu usługi. W związku z tym jeszcze tej wiosny oczekujcie kolejnej aktualizacji programu, choć Sony nie potwierdziło co się w niej znajdzie.

Kolejna nowinka dotyczy aktualizacji Video Store, czyli nas w zasadzie nie powinna interesować, ale kto wie, może kiedyś ta usługa dotrze i do nas. W każdym razie Sony pochwaliło się nowym partnerem, jakim jest MTV Networks. Nie wiem czy na kanale należącym do nich leciały jakieś Wasze ulubione seriale, ale jeśli tak to jest spora szansa, że będziecie mogli korzystać z PS Store by móc je oglądać. Oczywiście, jeśli mieszkacie w Stanach Zjednoczonych.

Nie zapomniano również o cyferkach, z których wynika, że PLAYSTATION 3 jest najlepszą konsolą na świecie. No dobra nie były tak dobre, ale mimo wszystko Sony miało się czym pochwalić. Kaz Hirai przekazał nam, że LittleBigPlanet sprzedało się w nakładzie 1.3 miliona sztuk, a gracze stworzyli już ponad 300 tysięcy plansz. Globalnie mamy już 17 milionów kont na PSNie, a 2.1 miliona z nich zostało założonych w samym tylko grudniu. Na sam koniec zostawiono sobie największą liczbę - 330 milionów, dokładnie tyle razy ściągnięto coś z PS Store. Pozostaje pogratulować i liczyć, że rok 2009 będzie jeszcze lepszy.

Beniamin Durski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)